29.03.2017 rok
Uczennice z klasy I C gimnazjum Agata Jaworska i Wiktoria Wiktorko uczestniczyły w ogólnopolskim finale Konkursu Wiedzy o Świętym Maksymilianie Marii Kolbe w Siedlcach. Opiekunem uczennic był ojciec Łukasz Sokołowski.
Uczniowie liceum wraz z opiekunkami panią Małgorzatą Zakolską i panią Magdaleną Sobańska wyjechali na rekolekcje w ramach projektu MŁODZI &MIŁOSIERDZIE 2 pod patronatem Archidiecezji Krakowskiej i Kuratorium Oświaty w Krakowie. Tematem projektu było hasło "Nie potępiam".
29.-31.03.2017 rok
Młodzież gimnazjalna i licealna uczestniczyła w rekolekcjach wielkopostnych. W parafii prowadził je ojciec Piotr Socha z Niepokalanowa. W szkole warsztaty rekolekcyjne nawiązywały do 100. rocznicy objawień w Fatimie. W ramach rekolekcji młodzież uczestniczyła również w projekcji filmu "Zerwany kłos" - o błogosławionej Karolinie Kózkównej.
27.03.2017 rok
Obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Świętości Życia. Podczas szkolnej mszy świętej modliliśmy się za życie dzieci nienarodzonych. Wspominaliśmy także w modlitwie zmarłych: pana Włodzimierza lwańskiego - naszego nauczyciela i Damiana Wichowskiego - absolwenta gimnazjum i szkoły podstawowej. Ważnym akcentem uroczystości było złożenie przyrzeczenia Duchowej Adopcji podjęte przez chętnych nauczycieli, dzieci i młodzież z naszych szkół. Będą oni przez 9 miesięcy modlić się o życie swoich „adoptowanych dzieci", których życie jest zagrożone. Obchodom tego dnia towarzyszyła wystawa ,Od poczęcia do śmierci' Wystawę przygotowała pani Agnieszka Błażejewska i pan dyrektor Marek Woźniak.
W konkursie filozoficznym "W poszukiwaniu prawdy o człowieku" wzięli udział następujący uczniowie gimnazjum: Maria Syryńska, Cezary Lasota, Piotr Skrobski. Uczniów przygotowała do konkursu pani Danuta Michałek.
24.03.2017 rok
Klasy pierwsze gimnazjum obejrzały przedstawienie teatralne "Balladyna". Wyjście zorganizowała pani Anna Kaniowska.
Tego samego dnia uczniowie klas drugich szkoły podstawowej wyszli do planetarium na zajęcia dotyczące otaczającego nas wszechświata. Kierownikiem wycieczki była pani Agnieszka Bugajska.
23.-24.03.2017 rok
Odbyły się wiosenne popisy uczniów szkoły muzycznej.
22.-24.03.2017 rok
Przeprowadzone zostały kolejne próbne egzaminy dla trzecich klas gimnazjum.
20.-21.03.2017 rok oraz 27. i 29.03.2017 rok
20 i 21 marca dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 119 w Łodzi oraz 27 i 29 marca 2017 r. dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 17 w Łodzi wzięły udział w zajęciach sportowych prowadzonych przez p. Martę Wójtowicz w naszej szkole. Z pomocą nauczycieli i uczniów naszej szkoły dzieci miały również okazję zwiedzić ją i poznać nauczycieli, pracujących w naszych szkołach oraz uczestniczyły w lekcjach I, II i III klasy szkoły podstawowej. Na koniec warsztatów czekał na dzieci słodki poczęstunek oraz otrzymały dyplomy za udział w zajęciach. Dziękujemy za przybycie i serdecznie zapraszamy do naszej szkoły.
16.03.2017 rok
Obecni i byli uczniowie naszego gimnazjum Jan Krajewski, Jakub Kowalczyk oraz Michał Wijas, Radosław Lech, Bartosz Garnys i Krystian Radecki) zostali przyjęci w poczet lektorów Archidiecezji Łódzkiej. Uroczystość odbyła się w Archikatedrze łódzkiej, a przewodniczył jej biskup Marek Marczak. Jan Krajewski został prezesem ministrantów w naszych szkołach.
16.03.2017 rok
Kolejny raz w naszej szkole przeprowadzono Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "Kangur". Wzięło w nim udział około 100 uczniów z naszych szkół: podstawowej i gimnazjum. Nad organizacją konkursu czuwały: pani Anna Łakomska 1 pani Maria Cieślak.
Dyrekcja, nauczyciele i poczty sztandarowe naszych szkól uczestniczyły w Pogrzebie naszego byłego nauczyciela techniki pana Włodzimierza lwańskiego.
15.03.2017 rok
Na sali gimnastycznej odbył się pokaz gry w rugby wraz z prezentacją zasad tej gry przez zawodników z Gentelmen's Rugby Club z Łodzi. Nasi uczniowie świetnie bawili się wraz ze sportowcami z klubu.
15.-17.03.2017 rok
Uczniowie szkoły podstawowej wzięli udział w rekolekcjach wielkopostnych. W kościele parafialnym świętego Maksymiliana organizacją zajmował się ojciec Łukasz Sokołowski. W oprawie muzycznej rekolekcji pomagały: siostra Nadia Andreychuk i pani Aneta Bartłomiejczyk-Siuto. Poza tym dzieci uczestniczyły też w warsztatach poprowadzonych w szkole przez nauczycieli.
14.03.2017 rok
Gimnazjaliści i licealiści wraz z nauczycielami uczestniczyli w projekcji filmu "Wyklęty". Wcześniej młodzież została wprowadzona przez pana Wojciecha Klimkiewicza w tematykę filmu poprzez prelekcję na temat żołnierzy wyklętych.
Uczniowie klasy III b i IV b szkoły podstawowej pod opieką pani Anny Wójcik brały udział w zajęciach w planetarium.
10.03.2017 rok
Uczniowie klasy II B wzięli udział w warsztatach filmowych w kinie Charlie i w projekcji filmu "Dziewczyna z perłą".
08.03.2017 rok
Uczniowie klasy III C gimnazjum obejrzeli spektakl teatralny "Szalone nożyczki" w Teatrze Nowym w Łodzi.
06.03.2017 rok
Uczennice klas trzecich gimnazjum: Julia Gwóźdź, Maria Syryńska, Emilia Kurczewska uczestniczyły w wojewódzkim etapie Ogólnopolskiego Konkursu "Papież Słowianin" Przygotowały się pod bacznym okiem p. Marzenny Lewandowskiej. Emilia Kurczewska zdobyła tytuł finalistki tego konkursu i została zakwalifikowana do etapu ogólnopolskiego. Gratulujemy!
03.2017 rok
Otwarciem kolejnej wystawy cyklicznej (pierwsza odbyła się w grudniu i dotyczyła twórczości Henryka Sienkiewicza), kontynuowana jest w naszej szkole akcja zachęcająca do czytania. Tym razem uczniowie mają możliwość poznania książek Alfreda Szklarskiego – by „z Tomkiem Wilmowskim zwiedzać świat…”. Do części pierwszej, serii przygód Tomka (Tomek w krainie kangurów), która znajduje się na liście lektur, powstał zbiór rebusów i zagadek wymyślonych przez uczniów. Poniżej jeden zamieszczamy:
Autorkami są Hanna Gajdzik i Julia Kinderman z kl. 5

Prawidłowe odpowiedzi można zgłaszać do biblioteki szkolnej bezpośrednio bądź wsuwając pod drzwiami karteczkę z odpowiedzią oraz imieniem i nazwiskiem osoby, której udało się zagadkę rozwiązać. Mamy ich o wiele więcej, zatem zapraszamy do udziału w zabawie. Na tych, którzy prawidłowo rozwiążą największą ilość zagadek, czekają atrakcyjne nagrody.
Natomiast na parterze budynku szkolnego można przespacerować się „Ulicą Literacką”. Tam też widnieją ciekawe propozycje waszych kolegów i koleżanek (wasze też :) ). Oczywiście będziemy uzupełniać je nowymi pomysłami.
Poza tym na terenie całego budynku (który pomału przejmujemy w posiadanie czytelników książek) można natknąć się na urocze i przezabawne „plakaty reklamowe” – wykonane przez uczniów gimnazjum. Mają one wprawić was w dobry humor, ale też pomóc spojrzeć na czytanie z całkiem innej strony i przede wszystkim zachęcić do niego.
Zapraszamy również do kącika relaksacyjnego w naszej bibliotece, gdzie na wygodnych poduszkach (prawie jak sułtan :P), można oddać się ciekawej lekturze.
Ogłaszamy także akcję głośnego czytania fragmentów swoich ulubionych książek. Jako najodważniejsi rozpoczną nauczyciele, poprowadzeni przez dzielną p. Dyrektor Ewę i p. Dyrektora Marka, a asekurowani przez p. Dyrektor Agnieszkę. Dzięki temu nauczyciele przypomną sobie swoje dzieciństwo i trochę łatwiej będzie im się wstawało do pracy, bo na wakacje trzeba jeszcze poczekać. Chyba że znajdą się wśród was śmiałkowie, którzy ich ubiegną. Jeśli macie odwagę i chcielibyście o porannym świtaniu zaprezentować fragment swojej ulubionej książki (niekoniecznie lektury szkolnej – chociaż wiem, że strasznie je kochacie :) )- można zgłaszać się do biblioteki szkolnej.
Zapraszamy i czekamy.

02.03.2017 rok
Uczniowie z naszego gimnazjum i liceum: Agata Jaworska z klasy I C, Wiktoria Wiktorko z I C, Justyna Golicka z II A, Anna Nowak z I LO i Piotr Leśnikowski z II LO zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiej Olimpiady o świętym Maksymilianie. Opiekunem młodzieży jest ojciec Łukasz Sokołowski, który zorganizował olimpiadę w okręgu łódzkim. Agata Jaworska i Wiktoria Wiktorko przeszły do etapu ogólnopolskiego. Gratulujemy!!!
01.03.2017 rok
W Środę Popielcową cała wspólnota szkolna wzięła udział we mszy świętej z obrzędem posypania głów popiołem symbolizującym pokutę i podjęcie trudu nawracania. Byliśmy świadectwem dla mieszkańców parafii świętego Maksymiliana Kolbe. W szkole dekoracja adwentowa - wykonana przez panią Agnieszkę Sobolewską - przypomina nam o czasie Wielkiego Postu. Na modlitwie porannej akcentowaliśmy również potrzebę postanowień wielkopostnych i jałmużny.
Był to również dzień Narodowego Święta Żołnierzy Wyklętych, w którym uczniowie z Kola Patriotycznego, prowadzonego przez panią Genowefę Pieszyńską, przypomnieli nam historię żołnierzy podziemia antykomunistycznego.
Uczniowie z klas III B i II B uczestniczyli w etapie wojewódzkim Konkursu o świętej Faustynie Kowalskiej. Uczniów do konkursu przygotowywała pani Wioleta Pieszyńska.
28.02.2017 rok
Na zakończenie karnawału w naszej szkole odbyły się bale karnawałowe. Najpierw bawili się najmłodsi uczniowie szkoły podstawowej. Zabawę tę prowadziły uczennice klasy szóstej szkoły podstawowej. Gimnazjum, liceum i klasy IV-VI Szkoły podstawowej bawiły się nieco później. Tę część zabawy zaplanowały i poprowadziły uczennice klas III A i III C: Katarzyna Grzelak, Angelika Kaniowska i Weronika Ziólkowska. Podczas każdej zabawy odbyły się konkursy i zostali wytypowani zwycięzcy. W klasach I-III szkoły podstawowej w konkursie tańca rock & roli wygrały klasy II c i I a, konkurs na najlepiej tańczącą klasę wygrała II c, natomiast królem i królową balu zostali Marysia Ślusarczyk i Kajetan Gajewski z klasy I. W gimnazjum największe wrażenie zrobili uczniowie klasy II A, przebrani w stroje z lat 20-tych XX wieku, drugie miejsce zajęła klasa II B, a trzecie III B. Najbardziej pomysłowo przebranym nauczycielem została pani Wanda Wesołowska, a drugie miejsce zajęły: pani Agnieszka Forzpańczyk, pani Marta Wójtowicz-Goździk i pani Katarzyna Marszałek. Najciekawsze przebranie wśród uczniów mieli Kuba Gajdzik i Kacper Sawicki z klasy III C, drugie miejsce zajęła Wiktoria Świąder z klasy III D i Karolina Orzeł z klasy III D, a trzecie - Rafał Dąbrowski klasy III C i Maciej Kłosiński z klasy I A.
27.-28.02.2017 rok
Dyrektorzy szkól Ewa i Marek Woźniak uczestniczyli w konferencji Rady Szkól Katolickich na Jasnej Górze.
25.02.2017 rok
Nauczyciele szkól Stowarzyszenia Przyjaciół Szkól Katolickich z regionu łódzkiego uczestniczyli w szkoleniu na temat integralnego rozwoju nauczyciele i ucznia. Spotkanie rozpoczęto od wspólnej Eucharystii. Tematem szkolenia była "Indywidualizacja pracy z uczniem niepełnosprawnym, w tym ze spektrum autyzmu". Dziękujemy uczniom, którzy swój czas poświęcili na pomoc bliźnim: Jakubowi Świerczyńskiemu z klasy II A gimnazjum i Kacprowi Drynkowskiemu z klasy I A gimnazjum.
21.02.2017 rok
Rozpoczęliśmy zapisy uczniów, którzy chcieliby się uczyć w naszej szkole podstawowej w klasach I, IV lub VII oraz w klasie I liceum ogólnokształcącego, a także w klasie I szkoły muzycznej od roku szkolnego 2017/18.
Tego dnia również odbyły się pierwsze tzw. "drzwi otwarte" w naszej szkole. Rodzice i dzieci zainteresowani nauką w naszej szkole mieli okazję obejrzeć szkolę, poznać uczniów i nauczycieli. Podczas spotkania z dyrekcją poznali historię szkoły i możliwości, jakie daje nasza szkoła, a także zasady w niej obowiązujące. Wysłuchali też koncertu scholi prowadzonej przez panią Anetę Bartłomiejczyk-Siuto, a także obejrzeli inscenizację przygotowana przez koło teatralne "Fatimki".
Dziękujemy uczniom zaangażowanym w pomoc przy organizacji tego dnia i pełniących rolę przewodników po szkole.
16.02.2017 rok
Wszyscy uczniowie szkoły podstawowej wzięli udział w przedstawieniach teatralnych w teatrze V 7. Uczniowie z klas I - III oglądali przedstawienie baśni braci Grimm, a klasy IV - VI "Dynastię Miziołków".
11.02.2017 rok
Uczniowie klasy trzeciej liceum wraz z rodzicami zorganizowali swoją studniówkę. Rozpoczęła się ona mszą świętą odprawioną w kaplicy szkolnej przez ojca Łukasza. Po zgromadzeniu się na sali gimnastycznej nie zabrakło też pięknie odtańczonego przez maturzystów poloneza. Niespodzianką dla trzecioklasistów był przyjazd z Kalisza ojca Ireneusza Wierzchowskiego, który uczył ich we wcześniejszych latach liceum i gimnazjum. Na uznanie zasługuje sprawne i pomysłowe udekorowanie sali balowej przez uczniów oraz smaczne jedzenie przygotowane przez rodziców.
08.02.2017 rok
Uczniowie gimnazjum brali udział w konkursie wiedzy o patronce swojej szkoły - świętej Faustynie Kowalskiej. Gratulujemy tym, którzy przeszli do kolejnego etapu czyli Paulinie Pacha i Elizie Toma z klasy II B, Natalii Grosickiej, Edycie Kaczmarkiewicz, Julicie Szymczak i Alanowi Rydzewskiemu z klasy III B. Życzymy im dalszych sukcesów.
Klasy III C i III D gimnazjum uczestniczyły w spektaklu pt. "Szalone nożyczki" w Teatrze Małym w Manufakturze.
Poza tym uczniowie z klasy III C gimnazjum wzięli udział w pokazie pt. "Najbliższe podwórko" w planetarium, a przed pokazem zwiedzali nowo otwarty Dworzec Łódź Fabryczna i podziwiali Łódź z tarasu widokowego.
Uczniowie klasy VI szkoty podstawowej także uczestniczyli w pokazie pt. "Najbliższe podwórko" w planetarium.
Później uczennice z klasy III C gimnazjum: Angelika Kaniowska, Weronika Ziółkowska, Pola Karolewska i Joanna Mitek przygotowały pod kierunkiem pani Marzeny Lewandowskiej wystawę dotyczącą patrona roku 2017, świętego Brata Alberta Chmielowskiego i jego dzieła miłosierdzia.
Zorganizowano także kolejna wystawę w ramach akcji "Czytajmy książki". Tym razem została ona poświęcona serii książek o Tomku Wilmowskim autorstwa Alfreda Szklarskiego. Tego trudu podjął się pan dyrektor Marek Woźniak i uczennice klasy III C gimnazjum: Angelika Kaniowska, Pola Karolewska, Julia Korzyńska i Joanna Mitek.
Na korytarzach naszej szkoty powstała "Ulica literacka", Tworzą ja uczniowie wszystkich klas, rysując i wpisując hasła tematyczne i dzieląc się refleksjami z lektury ulubionych książek. Pomaga im nauczycielka plastyki i opiekun biblioteki pani Agnieszka Sobolewska.
02.02.2017 rok
W święto Ofiarowania Pańskiego zwane w Polsce świętem Matki Bożej Gromnicznej uczestniczyliśmy w mszy świętej odprawionej na sali gimnastycznej przez o. Łukasza.
31.01.2017 rok
W naszej szkole odbyły się przesłuchania do koła teatralnego. Mamy nadzieję, że nowi aktorzy rozwiną tam "skrzydła" i będą prężnie działać. Nowa grupa weźmie m.in udział Festiwalu Teatralnym Szkół SPSK w Częstochowie.
30.01.2017 rok
Wypoczęci rozpoczęliśmy nowe półrocze.
16.-29.01.2017 rok
Mile lenistwo i zabawy na śniegu czyli czas ferii zimowych minął szybko, al dodał nam energii do pracy w II półroczu.
13.01.2017 rok
Koło teatralne zaprezentowało nam nowoczesną wersję przedstawienia o Czerwonym Kapturku, wychwalającym ochronę zagrożonych gatunków zwierząt, jak choćby wilka. Drugą częścią występu było odśpiewanie historii narodzenia Dzieciątka Jezus.
12.01.2017 rok
W związku z zakończeniem pierwszego półrocza odbył się apel podsumowujący wyniki nauczania. Osoby, które uzyskały najwyższe średnie w każdej ze szkół otrzymały stypendia, a ci, którzy uzyskali średnią ocen 4,75 lub więcej i bardzo dobre lub wzorowe zachowanie zostali nagrodzeni odznakami wzorowego ucznia.
06.01.2017 rok
Przedstawiciele naszej wspólnoty szkolnej - dyrekcja i pracownicy szkoły oraz uczniowie wraz z rodzicami, już po raz kolejny wzięli udział w Festynie Trzech Króli zorganizowanym przez Stowarzyszenie "Powrót Trzech Króli" z okazji Uroczystości Objawienia Pańskiego. Główną częścią obchodów była msza święta koncelebrowana przez J.E. księdza arcybiskupa Marka Jędraszewskiego w parafii p.w. Zesłania Ducha Świętego przy placu Wolności. Potem do zebranych tłumów przemówili Trzej Królowie, po czym wspólnie wyruszyli w Orszaku Trzech Króli zmierzającym pod łódzką archikatedrę. Na trasie mogliśmy obejrzeć kilka scenek związanych z tym świętem przygotowanych przez różne grupy. Na miejscu byliśmy świadkami ofiarowania przez mędrców złota, kadzidła i mirry. Kolejnym punktem programu był koncert kolęd.
22.12.2016 rok
Uczniowie ze szkoły podstawowej oraz uczniowie trzecich klas gimnazjum wraz z rodzicami i wychowawcami spotkali się wieczorem na wigiliach klasowych, składali sobie życzenia i zasiedli do wspólnego stołu.
21.12.2016 rok
Obchody wigilii szkolnej rozpoczęliśmy od wspólnego uczestnictwa w mszy świętej roratniej odprawionej przez ojca Łukasza w sali gimnastycznej. Po mszy ojciec Łukasz uroczyście przeniósł figurkę Dzieciątka Jezus do szkolnej szopki bożonarodzeniowej. Potem uczniowie klasy drugich szkoły podstawowej zaprezentowali jasełka. Po spotkaniu na sali gimnastycznej uczniowie pierwszych i drugich klas gimnazjum spotkali się w klasach, aby złożyć sobie świąteczne życzenia i zjeść wigilijne potrawy. Także nauczyciele mieli okazje spotkać się z innymi pracownikami naszych szkół na spotkaniu wigilijnym, złożyć sobie życzenia i zaśpiewać kolędy.
15.12.2016 rok
Podczas zebrań z rodzicami zorganizowany został kiermasz bożonarodzeniowy, podczas którego uczniowie sprzedawali przygotowane przez siebie ozdoby świąteczne, wypieki i inne potrawy związane z Bożym Narodzeniem. Pieniądze z kiermaszu są przeznaczone na cel charytatywny i potrzeby klas.
13.12.2016 rok
Uczniowie klas drugich gimnazjum wzięli udział w przedstawieniu teatralnym pt. „Zemsta”.
12.12.2016 rok
12 grudnia odbyło się spotkanie z p. Krzysztofem Jakubcem, który w pięknej gawędzie przybliżył nam postać wybitnego pisarza i laureata Nagrody Nobla - Henryka Sienkiewicza.
08.12.2016 rok
Dzisiejszy dzień czyli Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny jest świętem patronalnym Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich oraz ostatnim dnie rekolekcji adwentowych. Odbywał się on pod hasłem "Maryja - Matka Miłosierdzia".
07.12.2016 rok
Kolejny dzień rekolekcji adwentowych odbywał się pod hasłem "Maryja nasza Matka".
06.12.2016 rok
Rozpoczęliśmy rozważania adwentowe pod hasłem "Maryja - Matka Miłosierdzia". Dzisiejszy temat w szkole podstawowej to "Maryja, Matka Boga i ludzi", zaś w gimnazjum i liceum "Maryja Matka Jezusa".
02.12.2016 rok
Tego dnia klasy III gimnazjum pisały egzaminy próbne z języków obcych.
01.12.2016 rok
Klasy III gimnazjum napisały egzaminy próbne z matematyki i przedmiotów przyrodniczych.
01.12.2016 rok
1 grudnia nasza nauczycielka geografii pani Agnieszka Forzpańczyk prowadziła prelekcję na temat Japonii oraz jej kultury. Prezentację wzbogaciły zdjęcia z wakacyjnej wycieczki naszej nauczycielki.
30.11.2016 rok
W środę 30 listopada w naszej szkole odbyła się pierwsza msza roratnia. Z tej okazji nasi uczniowie przynieśli lampiony, symbolizujące oczekiwanie na przyjście Chrystusa.
Tego dnia klasy III gimnazjum pisały egzaminy próbne z historii i języka polskiego.
25.11.2016 rok
25 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Wszelkiej maści maskotki opanowały naszą szkołę, umilając nam naukę. Nagrodą za przyniesienie misia, był gwarantowany dzień bez odpytywania i niezapowiedzianej kartkówki.
23.11.2016 rok
W środę 23 listopada gościem naszej szkoły był pan Aleksander Beta - polski judoka, reprezentant kraju w kategorii 66 kg, członek kadry narodowej seniorów. Pan Aleksander wraz z uczennicą klasy III A, Katarzyną Grzelak poprowadził pokaz judo oraz opowiedział o swojej pasji.
17.11.2016 rok
Klasy trzecie uczestniczyły w nietypowej lekcji wiedzy o społeczeństwie. Gościliśmy posła na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej, panią Alicję Kaczorowską i przedstawicieli kancelarii Sejmu, którzy w krótkiej prezentacji przedstawili naszym uczniom historię i architekturę Sejmu oraz najważniejsze informacje o jego działaniu. Odbył się również konkurs dotyczący zaprezentowanej treści. Wyniki konkursu: I miejsce zajął Piotr Skrobski - klasa III D, II miejsce zajął Michał Dziwisz - klasa III C, III miejsce zajął Jan Krajewski - klasa III A.
Laureaci otrzymali cenne nagrody, a pozostali uczniowie drobne upominki oraz zaproszenie do odwiedzenia Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej.
16.11.2016 rok
Poczty sztandarowe gimnazjum wraz z dyrektorami szkoły uczestniczyły w pogrzebie Sławomira Bieszczada, brata naszego nauczyciela.
15.11.2016 rok
Uczniowie I i II klasy liceum pojechały na Radogoszcz, by uczestniczyć w spotkaniu z panem Mieczysławem Górą na temat Katynia i prac związanych z ekshumacją grobów katyńskich.
11.11.2016 rok
Dyrektorzy Ewa i Marek Woźniak wraz z pocztami sztandarowymi naszych szkół brali udział we mszy świętej w Archikatedrze Łódzkiej z okazji Narodowego Święta Niepodległości, w 98. rocznicę odzyskania przez Polskę wolności.
10.11.2016 rok
Uczniowie klas III gimnazjum uczestniczyli w rajdzie śladami martyrologii po Łodzi. Byli na Radogoszczu, stacji Radegast, pod pomnikiem Pękniętego Serca, w Parku Ocalonych i w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny przy grobie Stanisławy Leszczyńskiej. Przewodnikami po tych miejscach byli pan Wojciech Klimkiewicz oraz Anna i Magda Nowak.
09.11.2016 rok
Z okazji Narodowego Święta Niepodległości s. Nadia Andreychuk i p. Aneta Bartłomiejczyk-Siuto zorganizowały kolejny już Festiwal Pieśni Patriotycznych. Podczas festiwalu każda klasa zaśpiewała wspólnie jeden utwór (klasy II szkoły podstawowej zaśpiewały wspólnie. Oprócz tego niektórzy śpiewali solowo, w duetach i tercetach. W szkole podstawowej występy oceniało jury w składzie: pani dyrektor Ewa Woźniak, o. Łukasz Sokołowski, p. Agnieszka Krystjanik oraz p. Agnieszka Sobolewska. W gimnazjum i liceum jury składało się m.in. z p. Agnieszki Forzpańczyk. Odbył się też występ nauczycieli.
Oto wyniki konkursu:
szkoła podstawowa:
I miejsce - klasa I a,
II miejsce - klasa V,
III miejsce - klasa IV b,
kategoria zespoły i soliści
I miejsce - Karolina Marszałek, Aleksandra Pachnowska, Julia Kinderman - klasa V,
II miejsce - Antonina Marszałek - klasa III b,
III miejsce - Elwira Kunka, Marta Kolanowska, Kasia Żebrak - klasa VI,
gimnazjum i liceum:
I miejsce - klasa III A,
II miejsce - klasa III C i II B,
III miejsce - klasa I LO,
wyróżnienia:
Patrycja Klepacz i Julia Woźnicka - klasa II A.
08.11.2016 rok
Klasy licealne uczestniczyły w projekcji filmu pt. "Wołyń". Wyjście do kina poprzedzone było prelekcją pana Wojciecha Klimkiewicza na temat ludobójstwa na Wołyniu.
07.-30.11.2016 rok
W listopadzie na porannej modlitwie modliliśmy się w intencji zmarłych z naszych rodzin.
03.11.2016 rok
Klasy I gimnazjum oraz klasa VI szkoły podstawowej i poczty sztandarowe obejrzały film dokumentalny pt."Odebrano nam całe dzieciństwo", opowiadającego o losach dzieci z niemieckiego obozu typu koncentracyjnego przy ul. Przemysłowej w Łodzi. Później pod opieką p. Anny Walacz, p. Katarzyny Marszałek i p. Marzenny Lewandowskiej uczestniczyły w mszy świętej pod przewodnictwem J. E. ks. arcybiskupa Marka Jędraszewskiego w kościele św. Elżbiety. W ten sposób upamiętniono najmłodsze ofiary II wojny światowej, zwłaszcza dzieci z obozu przy ul. Przemysłowej. Po mszy przemaszerowali pod pomnik "Pękniętego serca".
02.11.2016 rok
W dniu wspomnienia wszystkich wiernych zmarłych uczniowie wraz z nauczycielami wzięli udział w mszy świętej w intencji naszych bliskich zmarłych, która odbyła się na sali gimnastycznej.
31.10.2016 rok
Uczennice klasy III C i III D wraz z panią Marzenną Lewandowską brały udział w kweście na Starym Cmentarzu przy ulicy Ogrodowej.
28 i 30.10.2016 rok
Dla uczniów klas I gimnazjum w naszej szkole odbyły się zajęcia poprowadzone przez p. Elżbietę Nowak - mistrzynię Europy w koszykówce. W pierwszej części (teoretycznej) - w środę wszyscy uczniowie wzięli udział w zajęciach, zaś w drugiej części (praktycznej) - w piątek uczestniczyli tylko wybrani uczniowie przez nauczycieli w.-f.
28.10.2016 rok
Przygotowując się w radosny sposób do Uroczystości Wszystkich Świętych, już po raz kolejny nasi uczniowie obchodzili dzień naszych świętych patronów. Wspólnie z nauczycielami świętowali poprzez przebranie się za swojego patrona.
26.10.2016 rok
Odbyły się dodatkowe zajęcia przypominające o programie profilaktyczny -„Archipelag skarbów" dla klasy II A i dla II B.
25.10.2016 rok
W ramach Papieskiego Dzieła Misyjnego spotkaliśmy się z misjonarzami. Najpierw swoje spotkanie mieli uczniowie klas IV - VI, a potem dołączyli do nich młodsi uczniowie klas I - III szkoły podstawowej. Następnie odbyło się spotkanie dla gimnazjum.
24.10.2016 rok
Uczniowie klasy II A gimnazjum z opiekunkami panią Agnieszką Sadowską i panią Anną Kaniowską udały się do Kalisza, by odwiedzić swojego wychowawcę z klasy drugiej i opiekuna duchowego naszej szkoły - ojca Ireneusza Wierzchowskiego.
14.10.2016 rok
W Dzień Komisji Edukacji Narodowej odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych. Był to dzień szczególny w naszej szkole. Ojciec Łukasz każdemu dziecku udzielił indywidualnego błogosławieństwa, dyrektorzy szkół Ewa i Marek Woźniak wręczyli im Pismo Święte i różaniec, a wychowawcy pamiątkowe dyplomy.
Po ślubowaniu szkoły podstawowej najmłodsi uczniowie zaprezentowali piękny program artystyczny, przygotowany przez panią Anetę Bartłomiejczyk-Siuto.
Centralną częścią uroczystości byłą msza święta sprawowana przez ojca Łukasza na sali gimnastycznej.
Nauczycieli spotkała na koniec niespodzianka przygotowana przez uczniów gimnazjum: konkurs dla uczniów klas I pod hasłem "Czy rozpoznasz swojego nauczyciela?"
06.10.2016 rok
W ramach projektu „Archipelag skarbów" odbyły się zebranie z rodzicami klas II gimnazjum i szkolenie rady pedagogicznej.
06-07.10.2016 rok
Po raz drugi w naszym gimnazjum realizowaliśmy znakomity program profilaktyczny - „Archipelag skarbów", w którym wzięli udzial uczniowie klas drugich. Odbyły się też zaplanowane spoknia z psychologiem.
03.-06.10.2016 rok
Przeżywamy tydzień patronki naszego gimnazjum. Codziennie na modlitwie poświęcamy czas, mówiąc o biografii świętej i jej objawieniach, o obrazie Jezusa Miłosiernego, o Koronce do Bożego Miłosierdzia.
Uczniowie klasy III C i II B przygotowali również krótką inscenizację o swojej patronce.
03.10.2016 rok
Uczniowie klasy II B gimnazjum oraz klas I i II liceum brali udział w warsztatach filmowych w kinie Charlie.
Grupa młodzieży z naszego gimnazjum na zaproszenie księdza arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, za zgodą rodziców wzięła udział w mszy świętej w intencji obrony życia dzieci nienarodzonych i mądre wybory ludzi stanowiących prawo.
01.10.2016 rok
W święto patronki Łodzi i przed zbliżającym się wspomnieniem liturgicznym Świętej Faustyny (5 października), poczet sztandarowy gimnazjum uczestniczył w uroczystości w kościele pod wezwaniem Świętej Faustyny w Łodzi z udziałem biskupa Henryka Tomasika - Ordynariusza Radomskiego oraz arcybiskupa Marka Jędraszewskiego - Metropolity Łódzkiego. Po Mszy Świętej przeszliśmy w uroczystej procesji z relikwiami Świętej do Archikatedry Łódzkiej, gdzie ksiądz arcybiskup zawierzył nasze miasto Bożemu Miłosierdziu.
28.09.2016 rok
Wybrano samorządy szkół:
Szkoła Podstawowa:
- Szymon Brejnak - przewodniczący
- Ernest Witczak - zastępca przewodniczącego
- Iga Przybylska - sekretarz
Rada Rodziców Katolickiej Szkoły Podstawowej SPSK w roku szkolnym 2016/2017
- Magdalena Szeflińska-Baran - klasa IV b, przewodnicząca
- Jacek Kisiel - klasa I
- Ewa Tworkowska - klasa II a i IV a
- Agnieszka Biczyńska - klasa II b
- Monika Kucharek - klasa II c
- Sylwia Chudzik - klasa III a
- Anna Piotrowska - klasa- lll b
- Agnieszka Kmieciak - klasa V
- Anna Kunka - klasa VI
Gimnazjum:
- Angelika Kaniowska - przewodniczący
- Katarzyna Grzelak - zastępca przewodniczącego
- Oskar Libert - członek
- Patrycja Klepacz - członek
Rada Rodziców Katolickiego Gimnazjum SPSK w roku szkolnym 2016/2017
- Agnieszka Mikulska - klasa II A - przewodnicząca
- Renata Sadrakula - I A
- Wojciech Niżnikowski - I B
- Monika Zalega - I
- Patrycja Toma II B
- Anna Wojtczak - III A
- Bartłomiej Siwiak - III B
- Agnieszka Sawicka - III C
- Jadwiga Kasprzak-Gawin - III D
Rada Rodziców Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego SPSK w roku szkolnym 2016 / 2017
- Cezary Libert - klasa I
- Barbara Szymańska - klasa II
- Jadwiga Szlawska - III
W rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćki o godz. 15 modliliśmy się na rogu ulic Tatrzańskiej i Dąbrowskiego, odmawiając koronkę do Bożego Miłosierdzia za nawrócenie grzeszników, włączając się w ten sposób w akcję zorganizowaną przez Archidiecezję Łódzką.
22.09.2016 rok
Młodzież z gimnazjum i liceum uczestniczyła wraz z ojcem Łukaszem Sokołowskim i panią Genowefą Pieszyńską w Forum Szkół Katolickich na Jasnej Górze.
21.09.2016 rok
Uczniowie klas pierwszych gimnazjum pod opieką ojca Łukasza Sokołowskiego, pani wicedyrektor Agnieszki Domagały i wychowawców klas pojechali do Niepokalanowa - miejsca, w którym większość swojego życia spędził święty Maksymilian Kolbe - patron parafii, do której przynależy nasza szkoła oraz do Żelazowej Woli - miejsca urodzin Fryderyka Chopina. Modlili się także w Miedniewicach w Sanktuarium Świętej Rodziny.
20.09.2016 rok
Uczniowie klas drugich gimnazjum wyjechali do Świnic Warckich - miejsca narodzin i chrztu ich patronki, Świętej Faustyny, a w Tumie koło Łęczycy oglądali romańską kolegiatę, jeden z najstarszych i najcenniejszych zabytków w Polsce i pozostałości średniowiecznego grodu łęczyckiego. Opiekę nad młodzieżą sprawowali ojciec Łukasz Sokołowski, pan dyrektor Marek Woźniak oraz panie Wioleta Pieszyńska, Agnieszka Krystjanik oraz wychowawczynie klas drugich - pani Agnieszka Sadowska i pani Weronika Rydz.
16.-18.09.2016 rok
Uczniowie z klas gimnazjalnych i licealnych uczestniczyli w Szkole Ewangelizacji Młodych w Załęczu Wielkim koło Wielunia. Opiekunami tej wyprawy byli ojciec Łukasz Sokołowski i pani Marta Wójtowicz-Goździk.
16.09.2016 rok
Młodzież z naszych szkół wraz dyrektorami szkół p. Markiem Wożniakiem i p. Ewą Woźniak uczestniczyła w dziękczynieniu za dar Chrztu Polski oraz kanonizację Jana Pawła II w Toruniu.
Zostaliśmy zaproszeni tam przez księdza arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Msza święta z tej okazji została odprawiona w kościele pod wezwaniem Matki Bożej Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Świętego Jana Pawła II.
W trakcie wycieczki uczniowie zwiedzili też toruńską Starówkę oraz uczestniczyli w warsztatach dziennikarskich w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.
15.09.2016 rok
Odbyły się pierwsze w tym roku szkolnym zebrania dla rodziców.
05.09.2016 rok
Na zaproszenie Sióstr Misjonarek Miłosierdzia uczniowie naszego liceum, noszącego imię Matki Teresy z Kalkuty uczestniczyli we mszy świętej w Archikatedrze Łódzkiej. Spotkali się z siostrami, które opowiedziały im o życiu i dziele Matki Teresy.
Zostali również, razem z wszystkimi podopiecznymi sióstr, zaproszeni na posiłek do seminarium duchownego.
04.09.2016 rok
W niedzielę patronka naszego liceum została kanonizowana przez papieża Franciszka. Z tej okazji w holu naszej szkoły znajduje się wystawa poświęcona dziełu Matki Teresy.
01.09.2016 rok
Mszą świętą w parafii Świętego Maksymiliana Kolbe oraz krótkim oficjalnym spotkaniem na sali gimnastycznej rozpoczęliśmy nowy rok szkolny.
Z dniem 1 września 2016 w naszej szkole powitaliśmy o. Łukasza Sokołowskiego nowego kapłana i opiekuna duchowego naszych szkół, który przybył do nas z Warszawy. Witamy Go gorąco, zapewniając o modlitwie.
Witamy serdecznie w naszych szkołach także nowych uczniów, wraz z rodzicami oraz nauczycieli, którzy dołączyli do nas w tym roku szkolnym.
25.-26.08.2016 rok
Dyrektorzy szkół brali udział w zebraniu dyrektorów szkół SPSK w Częstochowie..
19.08.2016 rok
Wicedyrektor szkoły Agnieszka Domagała uczestniczyła w konferencji Rady Szkół Katolickich na Jasnej Górze.
05.-12.08.2016 rok
Dyrektorzy szkół Ewa i Marek Woźniak wzięli udział w pielgrzymce SPSK do Katynia, Smoleńska i Wilna.
25.07.2016 rok
Wieczorem w tym samym dniu, w którym pielgrzymi opuścili naszą szkołę, spotkał ją kolejny w jej historii kataklizm. Podczas gwaltownej ulewy został zalany dół szkoły - sala gimnastyczna, świetlica i siłownia.
18.-25.07.2016 rok
W naszej szkole w trakcie Światowych Dni Młodzieży gościło 200 osób z Kanady i Francji (w tym niepełnosprawni). Było to dla nas wielkie wyzwanie. Pielgrzymi spali prawie we wszystkich salach i na sali gimnastycznej. Śniadania dla nich były przygotowywane dla nich w parafii świętego Maksymiliana (pod opieką o. Ireneusza, o. Aleksandra), inne posiłki jedli w Hali Expo. Młodzieży towarzyszyli wolontariusze, także uczniowie z naszego gimnazjum (Łukasz Stefanów, Alan Rydzewski). Pielgrzymi byli bardzo wdzięczni za przyjęcie i gościnę. Bardzo podobała im się nasza szkoła, która na czas pobytu w Łodzi stała się ich domem. Z tej okazji przygotowaliśmy tłumaczenia tekstów w języku francuskim, a także książeczki wydane przez szkołę w języku francuskim dotyczące 1050. rocznicy Chrztu Polski.
Szczegółową relację z tych dni znajdziemy na stronie internetowej Archidiecezji Łódzkiej www.archidiecezja.lodz.pl (wydarzenia - archiwum)
09-16.07.2016 rok
Nauczyciele naszych szkół uczestniczyli w rekolekcjach wakacyjnych SPSK w Mikoszewie i Czarnej Górze.
16.06.2016 rok
Jak co roku uczniowie i nauczyciele z naszych szkół wspólnie wyjechali na Ogólnopolską Pielgrzymkę Szkół SPSK na Jasną Górę, dziękując za kolejny rok szkolny. Wraz z innymi szkołami uczestniczyli w mszy świętej sprawowanej na wałach jasnogórskich.
15.06.2016 rok
W naszej szkole odbył się finał XI Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego im. Księdza Jana Twardowskiego pod hasłem "Historia", w którym wzięli udział uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum.
13.06.2016 rok
Odbył się II etap szkolnego konkursu ortograficznego.
13.06.2016 rok
Odbyły się rozmowy rekrutacyjne i zebranie dla nowo przyjętych uczniów i ich rodziców.
08.06.2016 rok
Uczniowie gimnazjum napisali dyktando, stanowiące I etap konkursu ortograficznego.
01.06.2016 rok
Dzień Dziecka uczniowie spędzili w gronie swoich klas - w teatrze, kinie, wycieczce czy w inny miły sposób.
23-25.05.2016 rok
Uczniowie klas II szkoły podstawowej z wychowawczyniami wyjechali na "zieloną szkołę". Był to dla nich czas nauki, zabawy i integracji w gronie klasy.
25.05.2016 rok
W naszej szkole odbył się konkurs z języka angielskiego dla uczniów gimnazjum.
Uczniowie klas I i III zaprosili do szkoły swoich rodziców na Dzień Mamy i Taty. Przedstawili wzruszające przedstawienie.
19.05.2016 rok
W Wieluniu odbył się turniej szkół SPSK w piłkę siatkową. Nasza drużyna zajęła II miejsce. Naszym szkolnym trenerem jest pani Justyna Świątek-Prawda.
18.05.2016 rok
Z okazji urodzin Świętego Jana Pawła II w Archikatedrze Łódzkiej ksiądz biskup Ireneusz Pękalski odprawił mszę świętą dziękczynną za dar papieża Polaka. Oprawę liturgiczną i muzyczną już drugi raz przygotowali nauczyciele i uczniowie z naszych szkół. Scholę poprowadziła pani Aneta Bartłomiejczyk-Siuto, a oprawę liturgiczną pani Marzenna Lewandowska z pomocą pań Elżbiety Chruścińskiej i Emilii Kopańskiej. Udział w mszy wzięli uczniowie klas III gimnazjum, poczty sztandarowe naszych szkół i schola ze szkoły podstawowej.
Tego dnia Laura Łągiewska z klasy l SM i l b SP, uczennica pani Weroniki Lubisz uczestniczyła w XI Festiwalu Pianistycznym w Łowiczu.
Na modlitwie porannej wspominaliśmy bohaterów bitwy pod Monte Casino w jej 72 rocznicę.
16.05.2016 rok
W Wieluniu odbył się turniej szkół SPSK w piłkę siatkową. Nasza drużyna zajęła II miejsce. Naszym szkolnym trenerem jest pani Justyna Świątek-Prawda.
15.05.2016 rok
Uczniowie klas trzecich szkoły podstawowej z parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego pierwszy raz przyjęli do swoich serc Pana Jezusa. Uroczystość miała charakter rodzinny. Dzieci przygotował do Pierwszej Komunii Świętej ojciec Ireneusz Wierzchowski.
14.05.2016 rok
Poczet sztandarowy Katolickiej Szkoły Podstawowej SPSK im. Błogosławionych Dzieci z Fatimy uczestniczył w Mszy Świętej odpustowej i procesji różańcowej w parafii Matki Bożej Fatimskiej.
13.05.2016 rok
W szkole muzycznej odbyło się badanie predyspozycji do kształcenia muzycznego.
12.05.2016 rok
W naszym gimnazjum odbył się etap międzyszkolny konkursu historycznego "Chrzest Polski i początki państwa polskiego", w którym wzięli udział uczniowie z kilku szkół w naszym województwie, odpowiadając na wiele pytań z okresu panowania dynastii Piastów. I miejsce zajął Filip Gągorowski, II miejsce - Wiktoria Wojtowicz, a trzecie miejsce Mikołaj Biskupski. Gośćmi specjalnymi byli: ksiądz biskup Adam Lepa oraz pani Romana Cybulska - starszy wizytator Kuratorium Łódzkiego, oraz p. Weronika Radzikowska - reprezentująca panią poseł, Alicję Kaczorowską.
Uczniowie klas drugich szkoły podstawowej brali tego dnia udział w zajęciach gimnastycznych prowadzonych przez trenerów gimnastyki artystycznej. Dzieci spędziły godzinę wypełniona mnóstwem ciekawych ćwiczeń.
11.05.2016 rok
Uczniowie gimnazjum i liceum spotkali się z panem Przemkiem Wieczorkiem, sportowcem, który w wypadku kolejowym stracił obie ręce. Dał on świadectwo swojej wiary. Organizatorką spotkania była pani Agnieszka Forzpańczyk.
10.05.2016 rok
Grupa teatralna "Fatimki" pod opieką pani Agnieszki Borowskiej zaprezentowała szkole podstawowej przedstawienie z okazji rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Został rozstrzygnięty konkurs matematyczny "Kangur", w którym piękny wynik uzyskała Hania Gajdzik uczennica klasy IV SP (115 na 120 punktów), a ponadto w szkole podstawowej wyróżnieni zostali: Franciszek Gomulski kl. II b, Ksawery Tworkowski kl. III a, Szymon Grodzki kl. IV, Maciej Kłosiński kl. VI.
08.-10.05.2016 rok
Dyrektorzy naszych szkół wzięli udział w konferencji dyrektorów szkół SPSK, która ze względu na Jubileusz 1050-lecia Chrztu Polski została zorganizowana w Gnieźnie.
06.05.2016 rok
Uczniowie klas drugich i trzecich gimnazjum brali udział w projekcji filmu "Imagine" w reż. Andrzeja Jakimowskiego w Młodzieżowej Akademii Filmowej.
05-07.05.2016 rok
Uczniowie klas drugich gimnazjum pod opieką p. Anny Kaniowskiej, Małgorzaty Janowskiej i Marty Wójtowicz-Goździk wyjechali na wycieczkę promem do Szwecji, gdzie zwiedzali Karlskronę, Kalmar i Olandię, a po drodze w Polsce także Toruń i Gdynię.
05.05.2016 rok
Dzieci z klas pierwszych szkoły podstawowej wybrali się z wychowawczyniami na wycieczkę do Zagrody Edukacyjnej w Konarzewie. Dzieci uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych "Od ziarenka do bochenka", pokazujących m.in. skąd się bierze chleb na naszych stołach. Uczniowie zwiedzali też zamek w Łęczycy i uczestniczyli w ognisku.
04.05.2016 rok
Uczniowie z klasy piątej i szóstej szkoły podstawowej w Teatrze Małym w Manufakturze oglądali spektakl pt. "Ania z Zielonego Wzgórza".
04-20.05.2016 rok
Abiturienci naszego liceum przystąpili do pisemnych i ustnych egzaminów maturalnych. W tym roku klasa trzecia liceum liczyła 21 uczniów.
27.04.2016 rok
Kolejny raz nasi uczniowie opowiadali o naszych szkołach w radiu Niepokalanów. W spotkaniu uczestniczyły uczennice: A. Kaniowska, J. Gwóźdź, J. Figińska, F. Kowalska, A. Żebrak, K. Grzelak, a towarzyszył im 0. Ireneusz Wierzchowski.
18-20.04.2016 rok
Uczniowie klas trzecich gimnazjum pisali egzaminy gimnazjalne kończące III etap edukacyjny: z języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie, matematyki i przedmiotów przyrodniczych(biologii, geografii, chemii i fizyki), a na koniec z języka angielskiego lub niemieckiego.
16.04.2016 rok
W sobotę ponad 90 uczniów, nauczycieli i rodziców z naszej wspólnoty szkolnej uczestniczyło w uroczystościach jubileuszowych pod hasłem "Gdzie chrzest, tam nadzieja" na stadionie INEA w Poznaniu. Było to spotkanie ewangelizacyjne i uroczysta Msza Święta celebrowana przez kardynała – legata, Pietro Parolina, Sekretarza Stanu Stolicy Apostolskiej. W drodze powrotnej nawiedziliśmy także archikatedrę gnieźnieńską, w której znajdują się relikwie świętego Wojciecha - patrona Polski i słynne drzwi gnieźnieńskie ze scenami z jego życia. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątki z tej uroczystości.
15.04.2016 rok
Koło teatralne z naszego gimnazjum wzięło udział w VII Festiwalu Teatrów Szkół SPSK w Częstochowie z inscenizacją "Owoce dobrego drzewa" w reżyserii p. Tomasza Bieszczada, uwieńczony zajęciem I miejsca oraz nagrodą za najlepszą kreację aktorską dla Suryji Halak z klasy II C.
W tym dniu uczniowie naszych szkół uczestniczyli na prośbę Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego w Koronce do Bożego Miłosierdzia odmawianej w intencji ojczyzny na skrzyżowaniu ulic Tatrzańskiej i Dąbrowskiego.
14.04.2016 rok
Cała szkoła uczestniczyła w kościele świętego Maksymiliana w uroczystej mszy świętej związanej z obchodami 1050. rocznicy chrztu Polski. Po mszy uczniowie wzięli udział w prezentacji i przedstawieniu koła teatralnego gimnazjum dotyczącego historii Polski, a przede wszystkim przyjęcia przez nia chrześcijaństwa.
Delegacja szkół z pocztem sztandarowym wyjechała do Gniezna i Ostrowa Lednickiego, gdzie uczestniczyła w centralnych uroczystościach jubileuszowych 1050-lecia Chrztu Polski z udziałem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, premier Beaty Szydło i legata papieskiego kardynała Pietro Parolina.
13.04.2016 rok
W naszym gimnazjum odbyło się spotkanie z członkami Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia", która wspiera finansowo rozwój uzdolnionych dzieci i młodzieży, szczególnie mieszkających na wsi i w małych miasteczkach.
12.04.2016 rok
W ramach udziału koła teatralnego uczniów szkoły podstawowej "Fatimki" w Festiwalu Teatrów Szkół SPSK w Częstochowie z inscenizacją "Miasta motyli" uczennica Alicja Malinowska z klasy III a otrzymała nagrodę za najlepszą kreację aktorską (za rolę kota).
11.04.2016 rok
Cała wspólnota szkolna modliła się w intencji poległych w katastrofie smoleńskiej, która miała miejsce 10 kwietnia 2010 roku. Podczas modlitwy odczytano nazwiska wszystkich ofiar na czele z parą prezydencką.
Gimnazjum i liceum miało okazję zrobić sobie zdjęcia.
05.04.2016 rok
Nasi szóstoklasiści napisali sprawdzian dla klas szóstych. Składał się on z dwóch części: pierwszej z języka polskiego i matematyki oraz drugiej z języka angielskiego. Mamy nadzieję, że wszyscy byli doskonale przygotowani i świetnie sobie poradzili. Pisanie sprawdzianu poprzedziła msza święta w naszej kaplicy szkolnej w intencji zdających.
Uczniowie gimnazjum i liceum uczestniczyli w rajdzie szlakiem łódzkich śladów świętej Faustyny Kowalskiej - patronki naszego gimnazjum.
04.04.2016 rok
Uczniowie szkoły podstawowej mieli okazję zrobić sobie zdjęcia z klasą, z ulubionymi koleżankami i kolegami oraz indywidualne.
Tego dnia odbył się konkurs matematyczny, którego laureatami zostali:
w szkole podstawowej w przedziale klas III - IV Hanna Gajdzik i Joanna Szymczak,
w przedziale klas V-VI Krzysztof Zagorzelski, Maciej Kłosiński i Jan Żaczek,
w przedziale klas I-Il gimnazjum Adam Krupski, Cezary Lasota i Michał Dziwisz,
w klasie III gimnazjum Klaudia Dybowska
30.03.2016 rok
Po południu w naszej szkole odbyły się rozmowy rekrutacyjne, podczas których kandydaci do naszej szkoły podstawowej i gimnazjum mieli okazję przedstawić swoje dotychczasowe osiągnięcia i zainteresowania.
03.03.2016 rok
Już po raz drugi w tym roku w naszej szkole odbył się dzień otwarty. Dla dzieci i rodziców zainteresowanych nauką w naszej szkole była to okazja, by poznać uczniów i nauczycieli i obejrzeć szkołę. Spotkanie z dyrekcją dotyczyło m.in. historii i możliwości, jakie daje nasza szkoła, a także zasad obowiązujących w naszych szkołach oraz procedury rekrutacji. Zainteresowane osoby zapoznali się także z naszymi sukcesami i codziennym życiu w naszych szkołach.
02.-04.03.2016 rok
Szkoła podstawowa uczestniczyła w rekolekcjach wielkopostnych pod hasłem "Nie można człowieka zrozumieć bez Chrystusa. Miłość agape. Brama Miłosierdzia.". Uczniowie wraz z nauczycielami słuchali konferencji w kościele p.w. św. Maksymiliana Kolbego w Łodzi i brali udział w warsztatach wielkopostnych prowadzonych przez nauczycieli. Dzień pierwszy poświęcony był tematowi: „Nie można zrozumieć człowieka bez Chrystusa. Ku pełni człowieczeństwa.” Wspólnie rozważaliśmy to, kim jest człowiek i kim jest dla niego Bóg, odkrywając to, że Jezus jest kluczem do naszych serc, do zrozumienia kim jesteśmy i jak możemy kochać, jest też Miłością, której potrzebują nasze serca. W drugim dniu rekolekcji wielkopostnych dyskutowaliśmy na temat: „Stanąć w prawdzie. Trud oczyszczania serca z bożków i fałszywych oparć”, zastanawiając się, co w naszym sercu zajęło miejsce Boga i dokonać rachunku naszego sumienia. W piątek zakończyliśmy tematem: „Brama Miłosierdzia do Królestwa Niebieskiego. Miłość agape.” Omawiając ten temat mówiliśmy o tym, że gdy to Bóg jest w naszym sercu najważniejszy, gdy widzimy Jego doskonałą miłość - agape do nas i to, że nam przebacza, potrafimy kochać i przebaczać jak On w odniesieniu do siebie i innych. Tego dnia wzięliśmy też udział w mszy świętej odprawionej w kościele.
01.03.2016 rok
Uczniowie z klas I-III szkoły podstawowej wybrali się do Teatru Rozrywki "Lutnia" w Łodzi na przedstawienie pt. "Piękna i Bestia".
10.02.2016 rok
W Środę Popielcową wzięliśmy udział w mszy świętej z obrzędem posypania głów popiołem symbolizującym pokutę i chęć nawrócenia do Boga.
04.02.2016 rok
W naszej szkole odbył się pierwszy w tym roku dzień otwarty. Rodzice i dzieci zainteresowani nauką w naszej szkole mieli okazję obejrzeć szkołę, poznać uczniów i nauczycieli. Podczas spotkania z dyrekcją poznali troszkę historii i możliwości, jakie daje nasza szkoła, a także zasad obowiązujących w naszych szkołach oraz procedurę rekrutacji. Dowiedzieli się także o naszych sukcesach i codziennym życiu w naszych szkołach. Przy okazji chcemy podziękować mamie dwójki naszych uczniów p. Gajdzie oraz absolwentom naszego gimnazjum za złożone świadectwo o naszej szkole.
01.-04.02.2016 rok
W naszej szkole gościło mobilne planetarium. Klasy szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum miały możliwość zobaczyć projekcję przedstawiającą historię astronomii oraz zmiany, jakie zachodziły i wciąż zachodzą w kosmosie. Poznawały historię i budowę całych galaktyk, i układów planetarnych.
01.2016 rok
Odbyły się kolejne etapy Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych dla uczniów gimnazjum. Z niecierpliwością czekamy na oficjalne wyniki.
Uczniowie klasy II szkoły podstawowej brali udział w warsztatach organizowanych przez Białą Fabrykę. Na zajęciach dzieci poznały techniki wykonania prac plastycznych na materiałach. Po warsztatach dzieci oglądały wystawy utworzone przez fabrykę.
29.01.2016 rok
Uczniowie wszystkich naszych szkół zgromadzili się wspólnie na apelu podsumowującym I półrocze nauki. Najlepsi uczniowie otrzymali tarcze wzorowego ucznia, a osoby z najwyższymi średnimi w każdej szkole także stypendia ufundowane przez Radę Rodziców. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym, a pozostałym życzymy, by znaleźli się w tym gronie już na koniec tego roku szkolnego.
27.01.2016 rok
Uczniowie klasy III A gimnazjum uczestniczyli w przedstawieniu "Wytwórnia piosenek" w Teatrze Powszechnym.
22.01.2016 rok
Nasza szkoła podstawowa gościła dziadków i babcie. Uczniowie klas młodszych przygotowali specjalnie dla nich wiersze, piosenki zaprezentowane w pięknym i wzruszającym spektaklu na sali gimnastycznej.
W XXI Liceum Ogólnokształcącym w Łodzi odbył się Konkurs Piosenki Niemieckiej, w którym uczestniczyła młodzież z klasy III A i III B gimnazjum. Zespół przygotowała pani Anna Wójcik.
21.01.2016 rok
Uczniowie ze szkoły muzycznej - grupy rytmiczne p. Anny Sadowiak koncertowali w Domu Pomocy Społecznej mieszczącym się przy ulicy Podgórnej z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka.
19.01.2016 rok
Uczniowie trzecich klas gimnazjum oraz pierwszej i drugiej klasy liceum uczestniczyli w projekcji filmu "Jan Karski" oraz w warsztatach filmowych organizowanych przez Młodzieżowa Akademię Filmową w kinie Charlie.
15.01.2016 rok
Odprawiona została msza święta za zmarłych p. Elżbietę Grzanek (w pierwszą rocznicę śmierci) i pana Piotra Gancarka (w trzydziesty dzień od śmierci).
Odbył się popis bożonarodzeniowy uczniów szkoły muzycznej. Grupy rytmiczne, których nauczycielka, jest pani Anna Sadowiak zaprezentowały umiejętności taneczne, wokalne, a także gry na instrumentach perkusyjnych. Wśród utworów były piosenki dla zaproszonych na występy babć i dziadków z okazji zbliżających się Dnia Babci i Dnia Dziadka. Potem występowali uczniowie grający na instrumentach i zaprezentowali kolędy. Były one często grane w duetach, tercetach, także wspólnie z nauczycielami przedmiotu.
12.01.2016 rok
Ojciec Ireneusz poprowadził szkolną kolędę, w trakcie której poświęcił pomieszczenia szkolne wraz z przebywającymi tam uczniami i pracownikami szkoły.
Wicedyrektor szkoły, pedagog i nauczyciele uczestniczyli w szkoleniu zorganizowanym przez WSP w Łodzi. Temat szkolenia brzmiał: „Mam plecak, mam piórnik, mam autyzm".
10.01.2016 rok
W kościele pod wezwaniem św. Maksymiliana Kolbe zaprezentowane zostały jasełka przygotowane przez uczniów klas drugich szkoły podstawowej.
08.01.2016 rok
Dyrektorzy szkól uczestniczyli w spotkaniu wigilijnym dyrektorów szkół prowadzonych przez SPSK w Częstochowie.
07.-11.01.2016 rok
Przeprowadzono próbne matury przygotowane przez wydawnictwo Nowa Era.
06.01.2016 rok
Przedstawiciele naszej wspólnoty szkolnej - dyrekcja i pracownicy szkoły oraz uczniowie wraz z rodzicami, już po raz kolejny wzięli udział w Festynie Trzech Króli zorganizowanym przez Stowarzyszenie "Powrót Trzech Króli" z okazji Uroczystości Objawienia Pańskiego. Główną częścią obchodów była msza święta koncelebrowana przez J.E. księdza arcybiskupa Marka Jędraszewskiego w parafii Matki Boskiej Fatimskiej. Potem do zebranych tłumów przemówili Trzej Królowie, po czym wspólnie wyruszyliśmy w Orszaku Trzech Króli zmierzającym pod łódzką archikatedrę. Na trasie mogliśmy obejrzeć kilka scenek związanych z tym świętem przygotowanych przez różne grupy. Na miejscu byliśmy świadkami ofiarowania przez mędrców złota, kadzidła i mirry. Kolejnym punktem programu był koncert kolęd. Trzeba jeszcze dodać, że przygotowana przez koło teatralne naszego gimnazjum pod opieką p. Tomasza Bieszczada scenka o spotkaniu Mieszka i Dobrawy została zaproszona przez organizatorów tegorocznego Orszaku Trzech Króli i zaprezentowana na głównej scenie przy katedrze. Publiczność doceniła talent naszej młodzieży, a organizatorzy – fakt, że nasza Szkoła już kolejny raz pomaga przy tej pożytecznej imprezie. Widzowie reagowali bardzo żywo – śmiechem i oklaskami – na dowcipne polsko-czeskie dialogi i uczuciowe perypetie dawnych władców Polski i Czech.
22.12.2015 rok
Obchody wigilii szkolnej rozpoczęliśmy od wspólnego uczestnictwa w mszy świętej roratniej odprawionej przez o. Ireneusza w sali gimnastycznej. Po mszy o. Ireneusz uroczyście przeniósł figurkę Dzieciątka Jezus do przygotowanej przez siebie szkolnej szopki bożonarodzeniowej. Tematem tegorocznej szopki są kościoły Polski i świata.
Potem uczniowie klas drugich Katolickiej Szkoły Podstawowej SPSK zaprezentowali na scenie jasełka. Przedstawienie zostało przygotowane pod kierunkiem wychowawców klas - pani Małgorzaty Kot i pani Weroniki Łubisz. Uczniowie w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w pięknej scenografii nawiązującej do Betlejem, przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Był św. Józef, Maryja, Trzej Królowie, pasterze i dzieci. Mali aktorzy z dużym przejęciem i poświęceniem wiernie odtworzyli swoje role wzbudzając zachwyt widzów. Wysłuchaliśmy także wspaniale zaśpiewanych kolęd, przy akompaniamencie zaproszonych gości.
Kolejnym punktem był spektakl koła teatralnego gimnazjum, ale… właściwie pod tytułem…? Jakim…? Przygotowany specjalnie na Boże Narodzenie, składał się z trzech części (zupełnie niezależnych od siebie), więc mógłby – od biedy – nosić tytuł „Składanka”. I niech tak już zostanie. Nasze młode Aktorki i młodzi Aktorzy pokazali w nim nie tylko wdzięk sceniczny (co oczywiste) ale i poczucie humoru – wysokiej próby. Spektakl był bowiem zrealizowany w konwencji „zabawowej”, a momentami miał charakter satyryczny. Pierwsza część (historyczna) opowiadała – „jak to się wszystko zaczęło?”, to znaczy – jak doszło do tego, że możemy dziś obchodzić te najszczęśliwsze Święta. Ano… pewnego dnia spotkała się księżniczka czeska Dobrawa z księciem polskim Mieszkiem Pierwszym. W tych rolach wystąpili Oliwia Szewczyk i Robert Gwiazda, a skomplikowane relacje językowe między nimi przezabawnie tłumaczyła widzom Angelika Kaniowska. No. I tak to się zaczęło. Druga część przeniosła widzów do Agencji Aktorskiej „Talent”, której sroga Właścicielka (Asia Mitek) egzaminowała pretendenta do zagrania roli… Mikołaja w supermarkecie. Cóż, rozdawanie cukierków małym dzieciom wymaga wyjątkowych umiejętności, tak więc pretendent – stary aktor, grany przez reżysera spektaklu i opiekuna Koła, Tomasza Bieszczada – nie miał żadnych szans. Ostatnia scena tej wyjątkowej Trylogii – Składanki obrazowała odwieczne kłopoty bożonarodzeniowe, związane z wyborem prezentu. Błyskotliwe dialogi umożliwiły indywidualne popisy aktorskie (wszystkim wymienionym wyżej kolegom i koleżankom), a także, a może przede wszystkim, wykreowanie dowcipnych sytuacji Alanowi Rydzewskiemu i Suryji Halak. Podsumowując całość – w czterech słowach – to się na pewno mogło podobać każdemu!
Kolejną atrakcją tego dnia było losowanie nagród - wyjazdu na zimowiska.
Po spotkaniu na sali gimnastycznej uczniowie gimnazjum spotkali się w klasach, aby złożyć sobie świąteczne życzenia i zjeść wspólnie wigilijne potrawy.
Także nauczyciele mieli okazję spotkać się z innymi nauczycielami z naszych szkół na spotkaniu wigilijnym, złożyć sobie życzenia i zaśpiewać kolędy przy akompaniamencie nauczycieli ze szkoły muzycznej.
21.12.2015 rok
Reprezentacja naszych szkół na czele z p. dyrektorem Markiem Woźniakiem i p. dyrektor Ewą Woźniak wzięła udział w pogrzebie p. Piotra Garncarka - dyrektora szkół SPSK i członka zarządu SPSK.
Uczniowie ze szkoły podstawowej wraz z rodzicami i wychowawcami spotkali się wieczorem na wigiliach klasowych, składali sobie życzenia i zasiedli do wspólnego stołu.
17.12.2015 rok
17 grudnia miały miejsce szkolenie dla nauczycieli, a przed zebraniami spotkanie dla rodziców uczniów gimnazjum dotyczące programu profilaktycznego "Archipelag skarbów".
Odbył się też w naszej szkole kiermasz bożonarodzeniowy. Brali w nim udział uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum. Niemały wkład w przygotowanie kiermaszu mieli także rodzice. Na przystrojonych stoiskach można było zakupić ozdoby i wypieki świąteczne. Większość przygotowanych produktów uczniowie wykonali samodzielnie. Dochód z kiermaszu został przeznaczony na zakup nowych mikrofonów oraz tablicy interaktywnej dla szkoły.
16.12.2015 rok
Uczniowie klas II gimnazjum i liceum brali udział w projekcie muzycznym chrześcijańskiego teledysku rapera Rau.
14.12.2015 rok
Wspólnie braliśmy udział w kolejnej mszy roratniej odprawionej przez o. Ireneusza w sali gimnastycznej.
13.12.2015 rok
Uczniowie klasy III LO napisali próbny egzamin maturalny z wybranego przedmiotu rozszerzonego.
11.12.2015 rok
Tego dnia odbyły się próbne egzaminy klasy III gimnazjum z języków obcych.
Uczniowie liceum udali się do Teatru Wielkiego na spektakl pt. "Cyrulik Sewilski".
10.12.2015 rok
Za nami kolejny dzień warsztatów adwentowych.
Uczniowie klasy VI napisali próbny sprawdzian, a klasy III gimnazjum pisali egzaminy próbne z matematyki i przedmiotów przyrodniczych oraz klasa III liceum - próbną maturę z języka angielskiego.
Klasy I gimnazjum tego dnia wybrały się do Teatru Małego w Manufakturze na „Balladynę”.
Wieczorem odbyło się szkolenie dla nauczycieli zorganizowane przez p. Agnieszkę Forzpańczyk na temat koncentracji. Poza wiedzą teoretyczną, nauczycieli, mieli okazję wypróbować wiele technik poprawiających koncentrację.
09.12.2015 rok
Drugi dzień warsztatów adwentowych dotyczył tematu "Upadek miłości, klęska Bożego planu".
Tego dnia odbył się także próbny sprawdzian klasy VI, a potem klasy III gimnazjum miały też egzaminy próbne z historii i języka polskiego, a klasa III liceum - próbną maturę z matematyki.
08.12.2015 rok
W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, które jest świętem patronalnym Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich rozpoczęliśmy warsztaty adwentowe pod hasłem "Plan Boży wobec mnie". Na początku uczestniczyliśmy wspólnie w mszy świętej w intencji wspólnot szkolnych SPSK. podczas mszy uroczyście zapalono świecę przygotowaną na jubileusz - 1050-lecia chrztu Polski. Następnie uczniowie szkoły podstawowej rozeszli się do klas, gdzie nauczyciele prowadzili warsztaty na temat "Bóg ma wobec mnie wspaniały plan". Gimnazjum i liceum przed warsztatami miały okazję zobaczyć i posłuchać świadectwa mówiącego o Bożym planie, a po krótkim wprowadzeniu przez ojca Ireneusza również uczestniczyły w warsztatach.
07.12.2015 rok
Uczniowie klasy III LO napisali próbny egzamin maturalny z języka polskiego.
05.12.2015 rok
W naszej szkole został zorganizowany coroczny turniej tenisa stołowego organizowany przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich.
04.-05.12.2015 rok
Odbył się popis uczniów szkoły muzycznej.
03.12.2015 rok
Wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami wzięli udział w mszy roratniej odprawionej przez o. Ireneusza Wierzchowskiego w sali gimnastycznej. Uczniowie przynieśli lampiony, które na początku mszy rozświetlały ciemność, jak oczekiwany przez nas Chrystus rozświetla ciemności grzechu.
Uczniowie III klas gimnazjum i I klasy liceum zwiedzali Łódź, a szczególnie miejsca związane z martyrologią narodu żydowskiego w Łodzi. Wybrali się m.in. do Muzeum Tradycji Niepodległościowych na Radogoszczu, pod Pomnikiem Pękniętego Serca, na Stacji Radegast, w Parku Ocalałych i w kościele pw. Wniebowzięcia NMP. Uczennica klasy III A Ania Nowak przybliżyła kolegom i koleżankom postać sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej - położnej z Auschwitz.
02.12.2015 rok
Licealiści 2 grudnia wzięli udział w prezentacji "Szkoły pod żaglami". Była to prezentacja niezwykłej przygody, jaką mogą przeżyć uczniowie w czasie dwóch miesięcy płynąc w rejs po Morzu Śródziemnym, Oceanie Atlantyckim i na Karaibach.
Uczniowie klasy 2 B gimnazjum i część uczniów z klasy 3 B pojechali do Wrocławia pod opieką p. Agnieszki Błażejewskiej i p. Agnieszki Forzpańczyk.
02.-03.12.2015 rok
W dniach 2 i 3 grudnia Szkolne Kolo Caritas zorganizowało Kiermasz Mikołajkowy. W holu szkoły rozprowadzane były tabliczki białej czekolady z wizerunkiem św. Mikołaja. Liczba chętnych zdecydowanie przekroczyła ilość zapasów;) Łasuchom obiecujemy, że w przyszłym roku nikt nie odejdzie z kwitkiem, ale każdy będzie mógł zjeść pyszną białą czekoladkę i wesprzeć przy tym szczytny cel! Dochód z akcji przeznaczony jest na wsparcie łódzkiej Caritas.
11.-12.2015 rok
Z początkiem grudnia zakończyliśmy w naszej szkole świąteczną zbiórkę słodyczy. Czekolady, batoniki, cukierki powędrują w paczkach, by trafić pod choinką do dzieci z najuboższych rodzin. Wszystkim, którzy brali udział w tej akcji serdecznie dziękujemy za hojność serca!
27.-28.11.2015 rok
W nocy z 27 na 28 listopada młodzież z naszej szkoły uczestniczyła z o. Ireneuszem i p. Elżbietą Łabęcką w Nocy Ewangelizacji, która była częścią formacji w ramach Szkoły Ewangelizacji Młodych. W programie były m.in. "Wieczór uwielbienia", tańce integracyjne i zabawy sportowe, koncert muzyki chrześcijańskiej, adoracja, projekcja filmów ewangelizacyjnych, wspólne czytanie Pisma Świętego. Była to także okazja do rozmów z innymi młodymi ze szkół katolickich.
26.-27.11.2015 rok
Uczniowie klas II i III gimnazjum wzięli udział w zajęciach w ramach programu profilaktycznego "Archipelag skarbów", odwołującego się do celu młodego człowieka, jego tożsamości, wartościach, przekonaniach, umiejętnościach oraz zachowaniach i działaniach.
25.11.2015 rok
25 listopada w naszej szkole obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Pluszowego Misia. Wszelkiej maści maskotki opanowały naszą szkołę, umilając nam naukę.
Uczniowie klasy II A gimnazjum wybrali się razem do kina.
Na sali gimnastycznej odbyła się prezentacja o podróży do Japonii przygotowana przez ucznia klasy I A Mateusza Płońskiego.
16.11.2015 rok
16 listopada VI klasa szkoły podstawowej oraz I klasy gimnazjum brały udział w wyjściu do kina Charlie. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach filmowych zatytułowanych "Krótka podróż przez historię kina”. Po wysłuchaniu prelekcji odbyła się projekcja najnowszego filmu Jana Jakuba Kolskiego "Serce, serduszko". Główną bohaterką filmu jest Maszeńka - jedenastoletnia wychowanka domu dziecka marząca o karierze baletnicy. Na ekranie mogliśmy obserwować jej dążenie do spełnienia swoich marzeń, a także radość w codziennych chwilach.
10.11.2015 rok
10 listopada w naszej szkole świętowaliśmy z okazji nadchodzącego Narodowego Święta Niepodległości. Grupa teatralna „Fatimki” pod kierunkiem pani Agnieszki Borowskiej pokazała spektakl na temat Odzyskania Niepodległości. Poprzez przedstawienie szczypty faktów historycznych, (zarówno młodszym kolegom i koleżankom, jak i tym o wiele starszym) społeczność szkoły wprowadzona została w stan refleksji i zadumy. Słowo wstępne wygłosił Dyrektor Pan M. Wożniak. Gimnazjum uczestniczyło także w quizie przeprowadzonym przez p. Annę Kaniowską i p. Wojciecha Klimkiewicza, w którym wzięli udział przedstawiciele wszystkich klas gimnazjalnych naszej szkoły. Konwencja wzorowana była na teleturnieju 1 z 10. Zwycięzcą po długich i ekscytujących zmaganiach został uczeń klasy 3 C Radosław Lech. Zarówno uczestnicy jak i obserwujący i kibicujący zmaganiom świetnie się bawili. Założeniem organizatorów poza rywalizacją była nauka i poszerzanie wiedzy na temat przeszłości i treści dotyczących pojęć patriotycznych.
09.11.2015 rok
W poniedziałek 9 listopada klasy pierwsze gimnazjum wybrały się wraz z wychowawcami na Stary Cmentarz przy ul. Ogrodowej. Nekropolia składa się z trzech odrębnych części: katolickiej, prawosławnej i protestanckiej. Przewodnik oprowadził nas po ewangelickiej i prawosławnej części cmentarza. Są tam pochowani m.in.łódzcy fabrykanci i osoby zasłużone dla naszego miasta. Widzieliśmy przepiękną, okazałą kaplicę - grobowiec Karola Szcheiblera. Od kilku lat trwają tam prace konserwatorskie. Młodzież z zainteresowaniem oglądała zabytkowe pomniki, które są ratowane dzięki corocznej kweście organizowanej 1 i 2 listopada. Do tej pory odnowiono już kilkadziesiąt obiektów. W tym roku Stary Cmentarz został uznany pomnikiem historii.
05.11.2015 rok
Uczniowie klasy VI szkoły podstawowej, klas I gimnazjum oraz I i II liceum oraz poczty sztandarowe z naszych szkół wzięły udział we mszy świętej w kościele Wniebowzięcia NMP celebrowanej przez ks. arcybiskupa Marka Jędraszewskiego w intencji dzieci z obozu koncentracyjnego w Łodzi na ul. Przemysłowej. Podczas mszy przywołano cierpienia tych dzieci i młodzieży: tęsknotę za rodziną, niewolniczą pracę, głód, choroby i śmierć. Ksiądz arcybiskup zwrócił uwagę na to, że i dzisiaj na świecie wielu młodych ludzi cierpi z powodu obecnych wojen, a my powinniśmy im pomagać. Po mszy odbył się Marsz Pamięci na teren dawnego obozu i pod poświęcony tym dzieciom Pomnik Pękniętego Serca, gdzie złożono znicze i kwiaty.
03.-30.11.2015 rok
W listopadzie podczas modlitwy porannej modliliśmy się wspólnie w intencji naszych bliskich zmarłych w wypominkach.
02.11.2015 rok
W poniedziałek 2 listopada we wspomnienie Wszystkich wiernych zmarłych zwane Dniem Zadusznym o godz. 8:00 odbyła się na sali gimnastycznej msza święta w intencji naszych bliskich zmarłych.
30.10.2015 rok
Przygotowując się do Uroczystości Wszystkich Świętych w piątek (30 października) obchodziliśmy dzień naszych patronów. Szczególnie uczniowie szkoły podstawowej włączyli się w tę akcję, przebierając się tego dnia za swoich świętych patronów, wykazując się przy tym wielką pomysłowością. Przeważały barwne stroje zakonnic, mnichów i biskupów. Podczas porannej modlitwy pani Aneta Bartłomiejczyk-Siuto razem ze scholą złożoną z uczniów szkoły podstawowej zatańczyli i zaśpiewali piosenkę "Każdy może być święty". Tego dnia rozmawialiśmy też o naszych patronach. Wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy włączyli się we wspólną zabawę serdecznie dziękujemy. Zobaczcie fotorelację.
14.10.2015 rok
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej 14 października odbyło się ślubowanie klas I oraz nowych uczniów w klasach starszych. Każdy uczeń otrzymał dyplom pasowania na ucznia, różaniec, Pismo Święte Nowego Testamentu oraz osobiste błogosławieństwo ojca Ireneusza.
Jako pierwsza ślubowanie złożyła szkoła podstawowa. Ta część połączone była z krótkim występem artystycznym pierwszaków i trzecioklasistów.
Potem ślubowanie złożyli uczniowie szkoły muzycznej.
Najważniejszą częścią uroczystości była wspólna msza święta w intencji naszych szkół.
Po mszy ślubowanie złożyli nowi gimnazjaliści. Uczniowie klasy III gimnazjum przygotowali po raz kolejny "Galę Złotych Aniołów", na której wręczyli nagrody wybranym w głosowaniu nauczycielom.
Ostatnim elementem obchodów było spotkanie dla wszystkich pracowników naszych szkół zorganizowane przez dyrekcję i Radę Rodziców, na której dyrekcja wręczyła nagrody swoim pracownikom.
09.10.2015 rok
5 października obchodziliśmy rocznicę śmierci Św. Faustyny, apostołki Bożego Miłosierdzia. Z tej okazji w Łodzi odbyły się uroczystości ku czci Patronki naszego miasta, a w szkole mogliśmy obejrzeć inscenizację, przygotowaną na tę okoliczność przez klasę III A, pod opieką p. Elżbiety Chruścińskiej.
Scenka przedstawiała najważniejsze momenty z życia Świętej Faustyny: objawienie się Pana Jezusa i polecenie namalowania obrazu, spowiedź siostry i wstawiennictwo duchowe księdza Michała Sopoćki, który poradził jej, by prowadziła dzienniczek. Inscenizację zakończyło odśpiewanie Koronki do Miłosierdzia Bożego.
Występ spotkał się z przychylnym przyjęciem. Uczniowie po raz kolejny przypomnieli sobie rolę Świętej Faustyny, patronki naszego Gimnazjum, w szerzeniu Bożego Miłosierdzia.
W przedstawieniu wzięli udział: Michał Gencel - Pan Jezus, Siostra Faustyna - Marysia Pietrala, ks. Sopoćko - Mateusz Zduńczyk; śpiew - Ania Nowak - zobacz fotorelację.
Szkolne Koło Caritas zorganizowało kiermasz ozdób własnoręcznie zrobionych przez uczniów. Wśród gadżetów znalazły się m.in. drewniane breloczki, czy malowane aniołki z masy solnej. Artykuły te rozprowadzano z myślą o uczczeniu zbliżającego się Dnia Nauczyciela, tak aby nauczyciele i pracownicy szkoły mieli szansę otrzymać drobny, oryginalny upominek wyrażający wdzięczność uczniów. Całkowity dochód z kiermaszu przeznaczony jest dla łódzkiej CARITAS.
08.10.2015 rok
W dniu 8 października 2015 roku I i II klasa liceum były wraz z p. Mariolą Golicką z wizytą w Bibliotece Amerykańskiej, która mieści się w Łodzi przy ul. Matejki w bezpośrednim sąsiedztwie Biblioteki Uniwersytetu Łódzkiego. Podczas pobytu w "American Corner" uczniowie mieli szansę zapoznać się z działalnością biblioteki, rozwiązać quiz z nagrodami oraz założyć sobie karty biblioteczne i wypożyczyć książki w języku angielskim..
06.10.2015 rok
Klasy trzecie gimnazjum spotkały się z przedstawicielami Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Około 40 osób z naszej szkoły zgłosiło się do prowadzenia kwesty w Dzień Papieski. Pieniądze przeznaczone będą na kształcenie uzdolnionej młodzieży.
01.10.2015 rok
Klasy II gimnazjum udały się do miejsca narodzin patronki szkoły, św. Faustyny Kowalskiej - do Świnic Warckich, a także do Tumu pod Łęczycą. W Świnicach Warckich w Sanktuarium Narodzenia i Chrztu świętej Faustyny uczniowie wraz z wychowawcami i opiekunami uczestniczyli w mszy świętej celebrowanej przez o. Ireneusza Wierzchowskiego. Wyjątkowym przeżyciem była wizyta w domu rodzinnym siostry Faustyny w Głogowcu. Pielgrzymi mieli też niebywałą okazję pokłonić się jej relikwiom w klasztorze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia.
Finałem wyprawy było zwiedzanie największego zabytku romańskiego w Polsce - kolegiaty w Tumie oraz leżących nieopodal śladów grodziska słowiańskiego.
Wszystkie wyjazdy są cykliczne, rozwijają misję szkoły. Służą integracji klasy, rozwojowi formacji kulturowej, duchowej i społecznej. 7 października na godzinach wychowawczych podsumowano i omówiono wyjazdy szkolne. O. Ireneuszowi dziękujemy za podjęty trud.
30.09.2015 rok
Uczniowie trzecich klas gimnazjum wraz z opiekunami: Panią dyrektor Ewą Woźniak, Panem dyrektorem Markiem Woźniakiem, duchowym opiekunem ojcem Ireneuszem Wierzchowskim oraz nauczycielami - p. Anną Walacz, p. Martą Widawską i p. Wojciechem Klimkiewiczem wzięli udział w pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej.
Pielgrzymowanie rozpoczęliśmy od krótkiego nawiedzenia lasu grąblińskiego. Pan dyrektor Marek Woźniak w krótkich słowach zapoznał nas z historią tego miejsca i objawień maryjnych. Następnie udaliśmy się do sanktuarium. Dzięki Opaczności Bożej trafiliśmy na mszę świętą dla uczniów trzecich klas gimnazjum diecezji włocławskiej. Liturgii przewodniczył J. E. ksiądz biskup Wiesław Mering, ordynariusz włocławski. Po mszy nawiedziliśmy Golgotę i kościół św. Doroty, w którym znajdował się cudowny obraz Matki Bożej Licheńskiej przed wybudowaniem bazyliki.
W drodze powrotnej p. dyrektor pokazał nam niezwykłe miejsce. Zwiedziliśmy starożytne cmentarzysko grobowców megalitycznych tzw. grobowców kujawskich sprzed 5,5 - 6 tys. lat w Wietrzychowicach (kilka kilometrów na wschód od Izbicy Kujawskiej). Prehistoryczną nekropolię tworzy 5 grobów o charakterystycznym kształcie, pochodzą one z okresu kultury pucharów lejkowatych, neolitycznej kultury istniejącej między 6 do 4,5 tys. lat temu. Są to prawdopodobnie groby starszyzny plemiennej, kapłanów i miejsce sakralne dawnych mieszkańców tych ziem.
Wróciliśmy do Łodzi późnym wieczorem zmęczeni ale pełni ducha i radości z owocnie przeżytego dnia.
29.09.2015 rok
Klasy I gimnazjum pojechały na wycieczkę do Niepokalanowa i Żelazowej Woli.
Odbyły się wybory do samorządu szkolnego gimnazjum.
28.09.2015 rok
Delegacja szkoły (o. Ireneusz, p. A. Domagała, p. M. Zakolska) wraz z pocztem sztandarowym gimnazjum uczestniczyła w smutnym wydarzeniu - pogrzebie taty jednej z naszych nauczycielek p. A. Kaniowskiej.
23.09.2015 rok
70 osób z naszego gimnazjum uczestniczyło w wieczornym przedstawieniu „Straszny dwór”. Organizacją wieczornych teatralnych wyjść zajmuje się p. Agnieszka Sadowska.
Wrzesień to czas wyborów do samorządów szkolnych. Przeprowadzone zostały kampanie wyborcze. Czekamy na wyniki.
18.09.2015 rok
Poczty sztandarowe naszych szkół oraz ministranci uczestniczyli we mszy świętej odpustowej w Archikatedrze Łódzkiej pw. świętego Stanisława Kostki.
18.09.2015 rok
Z okazji wspomnienia świętego Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży wszyscy wzięliśmy udział w mszy świętej w sali gimnastycznej naszej szkoły. Podczas mszy zostały poświęcone tornistry uczniów klas I - szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum. Możecie to zobaczyć w galerii.
17-19.09.2015 rok
W dniach 17 – 20 września 13 uczniów gimnazjum i liceum z o. Ireneuszem Wierzchowskim uczestniczyło w Szkole Ewangelizacji Młodych w Załęczu Wielkim - organizowanym przez KLO SPSK w Wieluniu.
Dyrektor szkoły otrzymał oficjalne gratulacje za wzorową postawę i zaangażowanie naszej młodzieży. Krótka fotorelacja do obejrzenia w naszej galerii.
17.09.2015 rok
Uczniowie liceum uczestniczyli w XII Ogólnopolskim Forum Szkół Katolickich na Jasnej Górze.
Wspólnie z okolicznymi szkołami uczestniczyliśmy w akcji „Guliwer” mającej na celu sprzątanie okolicy naszej szkoły. Uczniów klas-I-III odwiedził też duży pluszowy Guliwer, z którym dzieci robiły zdjęcia.
01.09.2015 rok
Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny wspólną mszą świętą w parafii św. Maksymiliana Kolbe, po czym udaliśmy się razem (uczniowie, rodzice i nauczyciele) do szkoły, gdzie odbyło się oficjalne rozpoczęcie roku szkolnego, a potem spotkania z wychowawcami w klasach. A tak to wyglądało w obiektywie aparatu fotograficznego.
18.06.2015 rok
Zanim rozejdą się w różne strony uczniowie klasy VI szkoły podstawowej urządzili z pomocą rodziców bal, na którym nie zabrakło, tradycyjnego poloneza, dobrej muzyki, pysznego jedzenia i wspaniałej zabawy, w której wraz z uczniami wzięli udział także nauczyciele.
21.-24.04.2015 rok
Kolejny raz w naszej szkole odbywały się egzaminy gimnazjalne. Uczniowie III klas gimnazjum zdawali egzaminy - pierwszego dnia część humanistyczną z języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie; drugiego dnia część matematyczno-przyrodniczą z matematyki, fizyki, chemii, biologii i geografii, a trzeciego dnia z wybranego przez siebie języka obcego.
17.04.2015 rok
Dyrekcja, nauczyciele, poczty sztandarowe szkoły podstawowej i gimnazjum uczestniczyły w pogrzebie i pożegnaniu Anny Gadzinowskiej, mamy naszych dawnych uczennic Oli i Asi. Pani Anna wiele lat działała w Radach Rodziców naszych szkół.
15.04.2015 rok
W tym samym przeglądzie występował teatr szkolny z naszego gimnazjum. Został on uhonorowany statuetką za wybitną grę aktorską dla pana Tomasza Bieszczada.
14.04.2015 rok
W Częstochowie w Przeglądzie Teatrów Szkół SPSK występował nasz zespół ze szkoły podstawowej „Fatimki”. Dzieci przygotowane przez panią Agnieszkę Borowską przedstawiły inscenizację o Bożych przykazaniach „Fatimki” otrzymały wyróżnienie.
12.04.2015 rok
W niedzielę w Święto Miłosierdzia Bożego poczet sztandarowy gimnazjum uczestniczył we mszy świętej w kościele pod wezwaniem Świętej Faustyny Kowalskiej.
11.04.2015 rok
Delegacja naszych szkół uczestniczyła w przyjęciu sakry biskupiej przez księdza Marka Marczaka. Święcenia Biskupie Księdza Marka Marczaka odbyły się 11 kwietnia 2015 roku o godzinie 11 w Bazylice Archikatedralnej w Łodzi podczas mszy świętej pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Wspólnie z nim konsekratorami byli także Abp Celestino Migliore – Nuncjusz Apostolski w Polsce oraz Abp Władysław Ziółek – Emerytowany Arcybiskup Łódzki. Przed przyjęciem święceń ksiądz Marek Marczak złożył wyznanie wiary i przysięgę wierności Papieżowi i jego następcom. Abp Celestino Migliore odczytał nominację Stolicy Apostolskiej.
Jako, że była to sobota przed Świętem Miłosierdzia uczestniczyliśmy tego dnia także w festynie w Parku Wenecja.
09.04.2015 rok
W siedzibie naszych szkół odbyło się spotkanie wielkanocne dyrektorów szkół katolickich w Łodzi.
07-09.04.2015 rok
II i III klasa liceum wraz z opiekunami p. Mariolą Golicką i o. Ireneuszem uczestniczyli w wycieczce do Trójmiasta.
01.04.2015 rok
Uczniowie klasy VI szkoły podstawowej pisali sprawdzian klas szóstych. Po raz pierwszy odbył się w nowej formule, także z języka angielskiego.
Tego samego dnia w przeddzień Triduum Paschalnego uczniowie gimnazjum i liceum uczestniczyli w nabożeństwie drogi krzyżowej w kościele parafialnym pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego.
31.03.2015 rok
Uczniowie szkoły podstawowej w Wielkim Tygodniu wzięli udział w nabożeństwie drogi krzyżowej w kościele parafialnym pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego.
25.03.2015 rok
W Uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny (Dniu Świętości Życia) cała wspólnota szkolna uczestniczyła w mszy świętej na sali gimnastycznej w naszej szkole, podczas której grupa uczniów i nauczycieli złożyła przyrzeczenie duchowej adopcji dziecka poczętego.
25-27.03.2015 rok
Uczniowie klas III gimnazjum pisali kolejne próbne egzaminy gimnazjalne.
25.03.2015 rok
Klasa I c gimnazjum zwiedziła wystawę poświęconą filmowi „Quo vadis” w Muzeum Kinematografii w Łodzi.
24.03.2015 rok
Gimnazjaliści z klasy IC zwiedzali w Muzeum Kinematografii wystawę poświęconą filmowi "Quo vadis".
24-25.03.2015 rok
Jak co roku pod koniec marca odbyły się rozmowy rekrutacyjne dla kandydatów na uczniów naszej szkoły podstawowej i gimnazjum.Po raz pierwszy mieliśmy tak wielu chętnych do szkoły podstawowej.
20.03.2015 rok
Uczniowie z klas trzecich gimnazjum uczestniczyli w zajęciach z doradztwa zawodowego.
19.03.2015 rok
W naszej szkole został przeprowadzony Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny", w którym wzięli udział uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum.
16.-18.03.2015 rok
Rekolekcje wielkopostne dla uczniów gimnazjum i liceum odbyły się od 16 do 18 marca. Tematem całych rekolekcji były „Duchowe porządki”. Rekolekcje prowadził ojciec Paweł z Ukrainy. Dodatkowo uczniowie uczestniczyli w warsztatach rekolekcyjnych w szkole prowadzonych przez nauczycieli. Poza tym w ramach rekolekcji wyświetlony został film „Jezus z Nazaretu”.
10.03.2015 rok
Klasa IB wzięła udział w zajęciach w „Eksperymentarium”.
09.03.2015 rok
Uczniowie klas drugich gimnazjum wybrali się do Teatru Małego w Łodzi, gdzie obejrzeli przedstawienie „Zemsta”.
06.03.2015 rok
Młodzież z naszego gimnazjum uczestniczyła w warsztatach prowadzonych przez pracowników Uniwersytetu Łódzkiego przygotowujących do konkursu „W poszukiwaniu prawdy o człowieku”.
04.-06.03.2015 rok
W dniach 0d 4 do 6 marca odbyły się rekolekcje wielkopostne dla uczniów szkoły podstawowej. Tematem całych rekolekcji są „Duchowe porządki”. Konferencje rekolekcyjne w kościele prowadziły siostry antonianki, zaś warsztaty rekolekcyjne w szkole prowadzili nasi nauczyciele.
26.02.2015 rok
Uczniowie z naszych szkół wzięli udział w Przeglądzie Piosenki Anglojęzycznej.
19.02.2015 rok
Dzień Otwarty to świetna okazja, by poznać naszą szkołę. Tego dnia kandydaci na uczniów naszych szkół oraz ich rodzice mogli poznać dyrekcję i nauczycieli wszystkich naszych szkół oraz wysłuchać koncertu szkoły muzycznej. Gimnazjaliści oprowadzali też po naszych szkolnych pracowniach. Goście mogli też dowiedzieć się, co muszą zrobić, aby zgłosić kandydata do nauki w naszej szkole i ewentualnie złożyć część potrzebnych dokumentów. Przy okazji przypominamy, że rekrutacja do szkoły podstawowej i gimnazjum będzie trwała do 31 marca 2015 roku, ale już 24 i 25 marca odbędą się rozmowy rekrutacyjne.
18.02.2015 rok
W Środę Popielcową, która rozpoczyna Wielki Post, cała wspólnota szkolna wzięła udział w Mszy świętej połączonej z obrzędem posypania głów popiołem na znak pokuty i nawrócenia.
17.02.2015 rok
We wtorek 17 lutego świętowaliśmy ostatni dzień karnawału zwany popularnie Ostatkami. Z tej okazji uczniowie i nauczyciele przebrali się za różnorodne prawdziwe i wymyślone postacie.
Szkoła podstawowa uczciła ten dzień zabawą karnawałową dla klas I - III, a potem IV - VI.
Uczniowie gimnazjum wzięli udział w konkursie na najlepszy strój karnawałowy, a wieczorem bawili się na dyskotece.
02.-16.02.2015 rok
Ferie minęły błyskawicznie. Choć staraliśmy się wypoczywać, czy wystarczy nam energii na drugie półrocze?
30.01.2015 rok
Ostatniego dnia nauki odbył się apel podsumowujący pierwsze półrocze w naszej szkole. Podczas apelu zostali nagrodzeni tarczami wzorowego ucznia uczniowie z najwyższymi średnimi i wzorowym lub bardzo dobrym zachowaniem. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.
Byli wśród nich uczniowie szkoły podstawowej:
- z kl. 2a: Julia Papaj, Iga Przybylska, Martyna Smus, Patryk Turlakiewicz, Wiktoria Sudnik,
- z kl. 2b: Szymon Brejnak, Maria Gajda, Jan Krogulecki, Joanna Podpora, Piotr Remiszewski, Stanisław Szefliński–Baran, Zuzanna Wujek,
- z kl. 3: Joanna Szymczak, Klaudia Jankowska, Karolina Marszałek, Zuzanna Hartman, Dawid Jasiński,
- z klas 4-6:
miejsce 1 - Małgorzata Grabowska kl. 5, Iga Krzeszewska kl. 5,
miejsce 2 - Michał Chwaściński kl. 4, Weronika Wiechno kl. 4,
miejsce 3 - Weronika Podpora kl. 4, Maja Wasilewska kl. 5, Marta Szewc kl. 6,
miejsce 4 - Patrycja Klepacz kl. 6,
miejsce 5 - Krzysztof Domagała kl. 4, Melania Fidos kl. 4, Piotr Gajda kl. 4, Tomasz Krupiński kl. 4, Kinga Świstak kl. 4, Karolina Kubiak kl. 5, Maria Piech kl. 5, Maria Tatuch kl. 5, Jan Żaczek kl. 5, Katarzyna Janz kl. 6, Marcel Lewandowski kl. 6, Piotr Zajączkowski kl. 6,
miejsce 6 - Justyna Golicka kl. 6, Hanna Piątkowska kl. 6, Jakub Świerczyński kl. 6, Krzysztof Zagorzelski kl. 5,
miejsce 7 - Martyna Bukowska kl. 5, Sara Małolepsza kl. 6,
miejsce 8 - Elwira Kunka kl. 4, Ernest Witczak kl. 4, Katarzyna Żebrak kl. 4, Marta Załęcka kl. 5, Kamil Janas kl. 6, Matylda Surdy k l. 6.
29.01.2015 rok
W naszej szkole odbyła się kolęda. Ojciec Ireneusz odwiedził z ministrantami i uczniami klasy II szkoły podstawowej wszystkie pracownie w szkole. W każdej sali modlił się z uczniami. Poświęcił sale i pobłogosławił uczniów.
Odbyły się warsztaty fletowe prowadzone przez p. Marzenę Kowalczyk.
Grupa uczniów p. Weroniki Łubisz ze szkoły muzycznej koncertowała na rzecz dzieci z przedszkola specjalnego przy ulicy Plantowej.
27.01.2015 rok
Klasy III gimnazjum uczestniczyły zaś w projekcji filmu „Jack Strong”.
26.01.2015 rok
Uczniowie klas IV - VI szkoły podstawowej uczestniczyli w projekcji filmu „Tajemniczy ogród”, a także w warsztatach filmowych w kinie Charlie.
25.01.2015 rok
W niedzielę 25 stycznia uczniowie klas 2 szkoły podstawowej gościli w kościele parafialnym św. Maksymiliana. Po Eucharystii, którą przeżywali wraz z parafianami, przedstawili Jasełka. Ksiądz Proboszcz w podziękowaniu za ogromny trud, obdarował każdego aktora przepiękną figurką Małego Jezusa.
W kościele św. Maksymiliana wieczorem odbyła się też msza święta odprawiona w intencji śp. Elżbiety Grzanek, w której wzięli udział nauczyciele uczący w naszych szkołach.
24.01.2015 rok
Młodzież z naszego liceum bawiła się całą noc na studniówce, którą poprzedziła msza święta.
21.01.2015 rok
Uczniowie klas I-III szkoły podstawowej zaprosili swoje babcie i swoich dziadków na występy z okazji Dnia Babci i Dziadka, przygotowane pod opieką p. Agnieszki Bugajskiej i p. Agnieszki Borowskiej.
Tymczasem uczniowie gimnazjum i liceum w kościele św. Maksymiliana Kolbego uczestniczyli w spotkaniu z ks. Piotrem Pawlukiewiczem, który bardzo ciekawie mówił, w jaki sposób można odnaleźć Boga w swoim życiu.
18.01.2015 rok
Chór uczniowski wystąpił w kościele św. Anny w Łodzi.
14.01.2015 rok
Cała wspólnota szkolna uczestniczyła w mszy żałobnej w intencji śp. Elżbiety Grzanek, którą na sali gimnastycznej w naszej szkole odprawił o. Ireneusz Wierzchowski. Po mszy świętej uczniowie gimnazjum i liceum wraz z nauczycielami udali się na pogrzeb p. Eli Grzanek. Wraz z jej rodziną, znajomymi i przedstawicielami innych szkół, w których uczyła, odprowadziliśmy zmarłą na miejsce wiecznego spoczynku.
10.01.2015 rok
W naszej szkole odbyła się rada szkoleniowa dla nauczycieli ze szkół SPSK. Po mszy świętej odprawionej przez o. Ireneusza Wierzchowskiego i występie chóru (złożonego z uczniów naszej szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum) p. dr Mieczysław Guzewicz wygłosił prelekcję na temat męskości i ojcostwa.
09.01.2015 rok
Po długiej chorobie zmarła p. Elżbieta Grzanek, pracująca w naszej szkole od kilku lat nauczycielka historii i wiedzy o społeczeństwie. Była nieocenionym pedagogiem, wspaniałą osobą i przyjaciółką. Wierzymy, że jest w Niebie i wstawia się za nami. Prosimy o modlitwę za zmarłą i jej rodzinę.
06.01.2015 rok
W Uroczystość Objawienia Pańskiego zwaną Świętem Trzech Króli przedstawiciele naszych szkół uczestniczyli w Festynie Trzech Króli. Spotkanie rozpoczęło się w kościele Matki Boskiej Fatimskiej od mszy świętej pod przewodnictwem J.E. ks. arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Potem po wspólnej modlitwie wyruszyliśmy wraz z innymi w Orszaku Trzech Króli do stajenki pod łódzką archikatedrą. Na trasie przemarszu mogliśmy zobaczyć występy wielu grup związane z Bożym Narodzeniem i hołdem Trzech Króli. Mogliśmy zobaczyć m.in. dwór Heroda czy bitwę aniołów i diabłów.
25.12.2014 rok
W Boże Narodzenie uczniowie naszej szkoły podstawowej zainscenizowali jasełka w kościele św. Maksymiliana Kolbego.
19.12.2014 rok
Wielkimi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia. 19 grudnia obchodziliśmy wigilię szkolną. Świętowanie rozpoczęliśmy mszą roratnią odprawioną przez o Ireneusza Wierzchowskiego. Na zakończenie mszy o. Ireneusz uroczyście przeniósł figurkę Pana Jezusa do żłóbka. Następnie wystąpił chór szkolny pod kierunkiem s. Nadii, śpiewając kolędy. Później zobaczyliśmy jasełka w wykonaniu uczniów klas II szkoły podstawowej pod opieką p. Anety Bartłomiejczyk-Siuto, p. Annę Wójcik i p. Agnieszkę Borowską . Wystąpił też szkolny zespół wokalny prowadzony przez A. Ciarkowską i M. Kraskę, prezentując kolędy i pastorałki. Po występach gimnazjaliści i licealiści spotkali się na wigiliach klasowych, dzielili się opłatkiem składając sobie życzenia, wspólnie spożyli potrawy wigilijne i rozdali prezenty. Zwieńczeniem tego dnia było spotkanie opłatkowe nauczycieli wszystkich naszych szkół.
18.12.2014 rok
Wszyscy uczniowie naszych szkół mieli okazję wysłuchać prelekcji p. Aldony Plucińskiej, pracownika Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi. Tematem wykładu były tradycje i zwyczaje świąteczne z różnych zakątków Polski.
Klasy szkoły podstawowej spotkały się na wigiliach klasowych.
17.12.2014 rok
Uczniowie klasy I szkoły podstawowej wybrali się do fabryki bombek, gdzie nie tylko poznali sposób wytwarzania bombek i innych ozdób świątecznych, ale mieli też okazję spróbować ozdobić bombki.
15.12.2014 rok
Kolejna msza roratna w naszej miała miejsce 15 grudnia 2014 roku przed lekcjami.
11.12.2014 rok
W trakcie zebrań z rodzicami odbył się w naszej szkole kiermasz świąteczny, na którym każda klasa miała swoje stanowisko i zachwalała swoje produkty, a bardziej przedsiębiorczy chodzili też pomiędzy odwiedzającymi.
10.12.2014 rok
Czworo naszych gimnazjalistów, którzy zakwalifikowali się do etapu rejonowego Wojewódzkiego Przedmiotowego z Informatyki, wzięli udział w II Forum Młodzieży Uzdolnionej Informatycznie zorganizowane przez Akademię Młodych twórców przy Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego. Uczniowie słuchając wystąpień swoich starszych kolegów,poznawali m.in. problemy, z jakimi zwykle stykają się młodzi programiści.
08.12.2014 rok
Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny to święto patronalne Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich. Dzień ten rozpoczęliśmy mszą roratnią, podczas której modliliśmy się w intencji stowarzyszenia i naszej wspólnoty szkolnej. Był to też kulminacyjny dzień rekolekcji. Jego tematem było "Poszukiwanie Niewidzialnego w samym sobie, w swoim życiu". W tym dniu gimnazjum i liceum oglądało również krótki film o Lourdes. Kolejną postacią, z którą zapoznali się uczniowie to błogosławiona Karolina Kózkówna.
05.12.2014 rok
W drugim dniu rekolekcji omawialiśmy temat "Poszukiwanie Niewidzialnego w człowieku danym od Boga", uświadamiając sobie, że Bóg objawia nam się w innych ludziach, których powinniśmy kochać.
Niektóre klasy znalazły też czas by świętować nadchodzące Mikołajki.
04.12.2014 rok
Rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe prowadzone w szkole. W pierwszym dniu rozważaliśmy temat "Poszukiwanie Niewidzialnego w Jego dziełach w świecie", dostrzegając piękno otaczającego nas świata. Uczniowie gimnazjum mieli również okazję obejrzeć film pt. "Pieśń słoneczna. Brat Słońce, siostra Księżyc" o św. Franciszku.
03.12.2014 rok
Rozpoczął się Adwent - okres duchowego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia, dlatego przed nauką spotkaliśmy się na sali gimnastycznej na pierwszej w tym roku mszy roratniej. Zapalone lampiony przypominały nam po raz kolejny, że wraz z Maryją oczekujemy na spotkanie z Jezusem - "Światłością świata".
Klasy II szkoły podstawowej wybrały się tego dnia na wycieczkę do fabryki bombek.
28.11.2014 rok
Po szkolnych eliminacjach, odbył się finał Konkursu Historycznego pod hasłem „Łódź i region łódzki w okresie I Wojny Światowej”. Konkurs odbył się pod patronatem księdza arcybiskupa metropolity łódzkiego Marka Jędraszewskiego, i łódzkiego kuratora oświaty pana Jana Kamińskiego W finale, który odbył się w naszym gimnazjum wzięły udział drużyny i uczestnicy indywidualni z 13 gimnazjów archidiecezji łódzkiej. Konkurs skierowany był do uczniów gimnazjów i pierwszej klasy szkół ponadgimnazjalnych. W finale szkoły rywalizowały w dwóch kategoriach: drużynowej i indywidualnej. Komisja Konkursowa oceniała wiedzę dotyczącą historii I wojny światowej, a szczególnie Bitwy Łódzkiej, która odbyła się w 1914 r.
25.11.2014 rok
Dzień Pluszowego Misia to jeden z miłych akcentów w naszej szkole, dlatego tego dnia maskotki "opanowały" naszą szkołę.
13.11.2014 rok
W naszej szkole odbył się Festiwal Piosenki Patriotycznej. Każda klasa wykonała przynajmniej jedną piosenkę, niekiedy wraz z wyjaśnieniem jej pochodzenia oraz choreografią i strojami nawiązującymi do treści lub historii jej powstania. Występy oceniało jury, w skład którego weszli: o. Ireneusz Wierzchowski, p. Agnieszka Borowska, p. Małgorzata Wiktor oraz p. Wojciech Klimkiewicz. W ocenie uwzględniono także reakcję publiczności. Choć wiele utworów usłyszeliśmy wielokrotnie niektóre wywołały burzę oklasków.
11.11.2014 rok
Przedstawiciele naszych szkół wzięli udział w obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystości związane z 96. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości w Łodzi rozpoczęły się o godz. 10:00 uroczystą Mszą świętą w Bazylice Archikatedralnej, której przewodniczył J. E. Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski, Metropolita Łódzki.
Ksiądz Arcybiskup podczas mszy nawiązał m.in. do najbardziej krwawej w dziejach ludzkości Bitwy Łódzkiej i do Bitwy pod Krzywopłotami, dzięki której marszałek Piłsudski przedostał się do Krakowa i nie został wzięty do niewoli. Arcybiskup Marek Jędraszewski wskazał jako wzór młodziutką błogosławioną Karolinę Kózkównę, która broniła czystości przed żołnierzem rosyjskim i zginęła śmiercią męczeńską. Odniósł się też do literatury, która dodawała odwagi Polakom. Zwrócił uwagę na to, że nie ma Ojczyzny bez krzyża, podobnie jak nie ma życia ludzkiego bez krzyża, chociaż coraz częściej w Polsce próbuje się wyeliminować krzyż z życia publicznego jako coś nieistotnego.
Po mszy przed grobem Nieznanego Żołnierza, który znajduje się na placu katedralnym odbyła się uroczysta zmiana warty honorowej, miały miejsce okolicznościowe przemówienia i złożenie kwiatów i zniczy. Ostatnim punktem obchodów Uroczystości zakończyła defilada wojskowa.
02.11.2014 rok
Klasa I liceum odwiedziła Warszawę. Młodzież była na Powązkach, zwiedziła muzeum Jerzego Popiełuszki na Żoliborzu i modliła się również przy grobie tego błogosławionego. Licealiści byli również na Starym Mieście i na Stadionie Narodowym. Późnym wieczorem wrócili do Łodzi.
11.2014 rok
Listopad to okres zadumy i modlitwy za zmarłych, dlatego przez cały miesiąc w naszej szkole podczas modlitwy porannej wspominamy zmarłych z naszych rodzin oraz wybitnych Polaków. Modlimy się za nich także podczas codziennej mszy świętej, którą o. Ireneusz odprawia w kaplicy szkolnej o godz. 15:00.
31.10.2014 rok
31 października przygotowywaliśmy się do obchodów uroczystości Wszystkich Świętych. Z tej okazji uczniowie i nauczyciele przebierali się w strój przedstawiający swojego świętego patrona lub przynieśli charakterystyczne dla niego atrybuty.
22.10.2014 rok
W ramach Tygodnia Misyjnego naszą szkołę odwiedził o. Piotr - misjonarz pracujący na Wschodzie. Podczas spotkania wyjaśnił uczniom, czym są misje i opowiedział o tym, jak sam został misjonarzem i o swojej pracy na misji.
17.10.2014 rok
16 października minęła kolejna rocznica wyboru świętego Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Właśnie z tej okazji 17 października uroczystości związane z obchodami Dnia Papieskiego w DK Dąbrowa, swoim występem uświetniła grupa teatralna „Fatimki”. Tym razem montaż słowno – muzyczny pt. Był taki Papież wśród nas został zrealizowany dzięki współpracy wielu osób. W tworzenie zaangażowali się (poza uczniami i nauczycielami Katolickiej Szkoły Podstawowej SPSK) uczniowie Katolickiego Gimnazjum SPSK, dyrekcja wszystkich szkół mieszczących się w naszej placówce oraz nauczyciele Niepublicznej Szkoły Muzycznej I stopnia SPSK: p. Weronika Łubisz – fortepian, p. Przemek Wiśniewski – flet i p. Sebastian Adamiak – gitara. Przy tej okazji wszystkim osobom, które wspierały to przedsięwzięcie (także rodzicom) grupa teatralna pragnie serdecznie podziękować. W podziękowaniu za występ nasi młodzi artyści zostali obdarowani przez organizatorów przepysznym, słodkim upominkiem, ale po nim… tez pozostało już tylko miłe wspomnienie.
15.10.2014 rok
W związku z 70. rocznicą Powstania Warszawskiego uczniowie gimnazjum i liceum uczestniczyli w projekcji filmu "Miasto 44" w reżyserii Jana Komasy, przed którą w szkole wysłuchali prelekcji o powstaniu.
14.10.2014 rok
14 października w Dzień Edukacji Narodowej, kolejni pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie. Słowa ślubowania wypowiedzieli również ci trochę starsi, którzy od tego roku rozpoczęli naukę w naszej szkole. Wszyscy nowi uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, różańce oraz Pismo Święte Nowego Testamentu oraz uroczyste indywidualne błogosławieństwo.
Najpierw swoje ślubowanie złożyli na ręce p. dyrektor Ewy Woźniak uczniowie szkoły podstawowej.
Chociaż trema była ogromna, uczniowie klas 1a i 1b wspaniale zaprezentowali się też w programie artystycznym, który odbył się po części oficjalnej. Rozśpiewaną grupę, pięknie recytującą wierszyki ujarzmiły wspólnie panie wychowawczynie: Małgorzata Kot (1A) i Weronika Łubisz (1B) przy kojących rytmach muzyki przygotowanej przez p. Anetę Bartłomiejczyk-Siuto.
Najważniejszym punktem obchodów Dnia Edukacji Narodowej była dla wszystkich szkół wspólna Eucharystia, którą odprawił dla nas o. Ireneusz Wierzchowski.
Bezpośrednio po mszy świętej ślubowali uczniowie klas I Niepublicznej Szkoły Muzycznej I Stopnia.
Po nich swoje ślubowanie złożyli na ręce p. dyrektora Marka Woźniaka uczniowie gimnazjum i liceum.
Kolejnym punktem obchodów Dnia Edukacji Narodowej była przygotowana przez uczniów gimnazjum Gala Złotych Aniołów, na której wręczyli oni nagrody wyróżniającym się pod różnymi względami nauczycieli. Ponieważ kategorie nagród nie były raczej naukowe ;), więc ogłaszaniu kolejnych nominacji i zwycięzców towarzyszyła ogólna wesołość obecnych tam uczniów i nauczycieli.
Ostatnim miłym akcentem było spotkanie wszystkich pracowników naszych szkół, w czasie którego dyrekcja złożyła wszystkim pracownikom szkoły życzenia, podziękowała za wysiłek włożony w pracę i wręczyła niektórym nagrody dyrektora. Życzenia nauczycielom złożył także przedstawiciel Rady Rodziców. To miłe spotkanie zostało połączone ze słodkim poczęstunkiem.
13.10.2014 rok
Tym razem to uczniowie klasy I gimnazjum zwiedzali Stary Cmentarz w Łodzi w ramach edukacji regionalnej.
06.10.2014 rok
Nasi gimnazjaliści z klas II pojechali na na wycieczkę do Głogowca - miejsca urodzenia św. Faustyny Kowalskiej oraz Świnic Warckich, gdzie została ochrzczona. Uczestniczyli we mszy świętej w kościele św. Kazimierza, gdzie Faustyna przyjęła chrzest święty. Mszę poprzedziła prelekcja o patronce naszego gimnazjum. Później udali się do Klasztoru Sióstr Miłosierdzia, gdzie jedna z zakonnic opowiedziała im o swoim życiu codziennym. Następnie pojechali do domu narodzin św. Faustyny. Urządzono tam muzeum, w którym zgromadzono przedmioty, mające oddać klimat tamtych czasów i życia rodziny Kowalskich. Później wybrali się na cmentarz, gdzie zostali pochowani rodzice i rodzeństwo św. Faustyny. Następnie pojechali do Tumu i zwiedzali kościół, który należy do najlepszych przykładów architektury romańskiej w Polsce. Na koniec udali się do Łęczycy, tu mogli odpocząć na pięknej starówce. Zapalili też znicze przy pomniku Bohaterów Bitwy Nad Bzurą i odmówili krótką modlitwę upamiętniającą zmarłych.
03.10.2014 rok
II klasy gimnazjum, w ramach edukacji regionalnej, brały udział w zwiedzaniu cmentarza żydowskiego w Łodzi.
02.10.2014 rok
Uczniowie z klas III gimnazjum wyjechali na pielgrzymkę do Lichenia. Zwiedzili też grobowce w Wietrzychowicach.
27.09.2014 rok
W naszej szkole odbyło się szkolenie nauczycieli prowadzone przez ks. dr hab. Andrzeja Dragułę. Tematem spotkania były symbole i rytuały oraz ich rola w komunikacji, w edukacji i przekazywaniu wiary. Prowadzący odwołując się do przykładów z codziennego życia pokazywał znaczenie słów, symboli, obrazów i rytuałów na życie ludzi i ich sposób rozumienia rzeczywistości.
Tego samego dnia została otwarta wystawa upamiętniająca 75. rocznicę powstania Państwa Podziemnego.
18.09.2014 rok
Wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami wzięli udział w mszy świętej z okazji wspomnienia świętego Stanisława Kostki - patrona dzieci i młodzieży. Podczas mszy o. Ireneusz poświęcił tornistry i plecaki z książkami. Tego samego dnia uczniowie naszej szkoły (poczty sztandarowe, ministranci) brali udział we mszy świętej odpustowej w parafii archikatedralnej.
17.09.2014 rok
II klasa liceum uczestniczyła wraz z młodzieżą z całej Polski w XIV Ogólnopolskim Forum Szkół Katolickich na Jasnej Górze. W tym roku myślą przewodnią forum były słowa świętego Jana Pawła II : „Człowiek staje się bardziej sobą przez coraz pełniejsze poznanie Prawdy”. Pierwsza część spotkania odbyła się w auli Ojca Augustyna Kordeckiego. Jednym z prelegentów był ksiądz Marek Studenski, który wyjaśniał na czym polega godność człowieka. Kolejnym mówcą był ginekolog-położnik Piotr Klimas., który chcąc ukazać piękno daru życia, objaśniał sprawy związane z płodnością człowieka. Kolejnymi punktami spotkania były adoracja Najświętszego Sakramentu, uroczyste odsłonięcie cudownego obrazu Matki Bożej oraz Msza święta i zawierzenie całej młodzieży Matce Bożej.
10.09.2014 rok
10 września 2014 r. o godz.16.00 w sali koncertowej naszej szkoły muzycznej odbył się recital fortepianowy w wykonaniu Rafała Frydrycha. W programie występu znalazły się: Sonata E-dur op. 109 Ludwiga van Beethovena, Etiuda cis-moll op. 33 nr 9 Siergieja Rachmaninowa, Fantasiestucke op. 12 - Des Abends, Aufschwung, Warum, Grillen, In der Nacht Roberta Schumanna oraz Etiuda Ges-dur op. 25 nr 10, Polonez fis-moll op. 44 i Nokturn c-moll op. 48 nr 1 Fryderyka Chopina.
01.09.2014 rok
I znów mamy wrzesień... Wróciliśmy do szkoły pełni sił i wspaniałych wspomnień z wakacji. Rok szkolny rozpoczęliśmy Mszą Świętą w kościele św. Maksymiliana Kolbego, a potem skupiliśmy się w klasy i wraz z wychowawcami, dyrekcją i innymi nauczycielami przeszliśmy do szkoły. Tutaj nastąpiło uroczyste powitanie przez dyrekcję szkoły. A potem spotkaliśmy się w salach z wychowawcami.
07-08.2014 rok
W czasie wakacji nauczyciele naszych szkół uczestniczyli w rekolekcjach wakacyjnych pod hasłem "Duchowe porządki czyli jak zrobić miejsce dla Pana Boga."
13.06.2014 rok
Dokładnie w rocznicę pobytu świętego Jana Pawła II w Łodzi przedstawiciele naszych szkół wraz innymi przemierzali łódzki szlak papieski, obejmujący 6 miejsc, w których 13 czerwca 1987 roku spotkał się z łodzianami. Uczestnicy spotkania wyruszyli spod Urzędu Miasta Łodzi, gdzie znajduje się tablica upamiętniająca przyjęcie przez Ojca Świętego Jana Pawła II Honorowego Obywatelstwa Miasta Łodzi. Później uczestnicy wędrówki odwiedzili także łódzkie lotnisko, na którym 27 lat temu papież Jan Paweł II odprawił Mszę Świętą, podczas której ponad 1500 dzieci przyjęło I Komunię Świętą. O tamtych wydarzeniach opowiadał abp senior Władysław Ziółek. Kolejne punkty szlaku znajdowały się na ul. Pabianickiej 184/186 przed Fabrykę krawatów NEK, gdzie znajduje się tablica upamiętniająca rozmowę podjętą w tym miejscu przez Jana Pawła II z witającymi go łodzianami oraz na ul. Ks. Bpa W. Tymienieckiego przy tablicy upamiętniającej spotkanie Papieża z łódzkimi włókniarkami z nieistniejącej już fabryki "Uniontex". Były to miejsca, gdzie dzieci przedstawiały krótkie programy artystyczne o świętym papieżu Polaku. Nie zabrakło też jego ukochanej pieśni "Barka". W łódzkiej bazylice archikatedralnej, gdzie święty Jan Paweł II spotkał się z przedstawicielami łódzkiego świata nauki i kultury, bp Adam Lepa przypomniał to spotkanie. Ostatnim punktem szlaku papieskiego był plac katedralny pod pomnikiem Jana Pawła II. Tutaj abp Marek Jędraszewski mówił o tym, że Jan Paweł II domagał się wolności sumienia oraz o ludziach prawego sumienia, którzy narażając samych siebie ratowali życie i zdrowie innych.
12.06.2014 rok
Tradycji stało się zadość i uczniowie III klas gimnazjum wraz z zaproszonymi przedstawicielami młodszych klas oraz nauczycielami bawili się na balu gimnazjalnym, który odbył się na sali gimnastycznej. Rozpoczęli pięknie odtańczonym polonezem, a potem dobrze się bawili tańcząc i jedząc pyszności przygotowane na tę okazję.
11.06.2014 rok
Na sali gimnastycznej odbyło się spotkanie nowoprzyjętych uczniów i ich rodziców z dyrekcją i nauczycielami naszej szkoły. Uczniowie poznali swoich wychowawców i nauczycieli przedmiotów oraz zasady obowiązujące w naszej szkole.
08.06.2014 rok
Przedstawiciele nauczycieli oraz uczniów i ich rodziców wzięli udział w dorocznym Święcie Eucharystii, ustanowionym na pamiątkę pobytu świętego Jana Pawła II w Łodzi 13 czerwca 1987 roku. Tegoroczne obchody odbyły się pod hasłem "Wierzę w Syna Bożego" i były dziękczynieniem Archidiecezji Łódzkiej za dar kanonizacji Papieża Polaka.
Jak co roku uroczystość rozpoczęła się procesją eucharystyczną spod kościoła pw. Matki Boskiej Zwycięskiej na plac katedralny. Na placu odprawiona została Msza Święta, której przewodniczył ks. abp Konrad Krajewski jałmużnik Ojca Świętego Franciszka. W swojej homilii arcybiskup Konrad Krajewski wskazał na to, że po Komunii jesteśmy monstrancją i mamy zadanie nieść Jezusa ludziom i powinniśmy docierać z Nim wszędzie, do szkoły, do urzędów, do rodzin. Czasem jednak Jezusa nie widać w nas, bo przysłaniamy go swoją osobą. Mówił też o tym, że aby czynić cuda należy w pełni ufać Jezusowi, że czasem zapominamy, iż najkrótsze wyznanie wiary to „Jezu Ufam Tobie!” .
Podczas uroczystości rozdawane były obrazki z wizerunkiem świętego Jana Pawła I, a wolontariusze Caritas zbierali ofiary do puszek na jałmużnę papieską, na dzieła charytatywne papieża Franciszka.
Po Mszy Świętej przygotowano wspólny posiłek dla wszystkich uczestników Święta Eucharystii. Na zakończenie ksiądz arcybiskup Marek Jędraszewski otworzył w katedrze wystawę reprodukcji znaczków pocztowych z 24 pielgrzymek do 55 państw poświęconych osobie Papieża Polaka. Ostatnim punktem Święta Eucharystii był tego dnia Wieczór Uwielbienia- czyli koncert ewangelizacyjny zespołu Deus Meus połączony z adoracją Najświętszego Sakramentu.
02.06.2014 rok
Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klas I-III szkoły podstawowej wzięli udział w zabawie w takt muzyki na małej sali gimnastycznej. Klasy IV - VI wybrały się na wycieczkę. W tym czasie uczniowie gimnazjum obejrzeli na dużej sali gimnastycznej film pt. "David Copperfield".
21.05.2014 rok
Na sali gimnastycznej odbyła się prelekcja z okazji 70 rocznicy bitwy pod Monte Cassino. Pod kierunkiem p. G. Pieszyńskiej uczniowie: Piotr Cybulski z I L.O. i Patryk Libert z Ic przygotowali prezentację przybliżając w barwny sposób postać gen. Władysława Andersa i przebieg bitwy.
19.05.2014 rok
Odbył się Ogólnopolski Konkurs wiedzy o czasach i osobie Karola Wojtyły – Jana Pawła II - „Papież Słowianin”. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikował się uczeń naszego gimnazjum - Kamil Wołynkiewicz z klasy III D. Gratulujemy!
W archikatedrze łódzkiej odbyła się uroczysta Msza św. dziękczynna za kanonizację Ojca św. Jana Pawła II i Jana XXIII pod przewodnictwem arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Licznie przybyli na nią nasi uczniowie wraz nauczycielami, a także poczty sztandarowe naszych szkół. W homilii ks. arcybiskup odwołał się do symbolicznych momentów z życia Ojca św. Jana Pawła II, ale i podkreślił jak bardzo w codziennym życiu nasz papież potrafił w pełni realizować przykazanie miłości Boga i bliźniego. Usłyszeliśmy wezwanie do radości i wdzięczności, gdyż mamy w niebie potężnego świętego, ale i bardzo bliskiego człowieka i ojca. Po Mszy św. licznie wszyscy udali się w procesji przed pomnik Św. Jana Pawła II i złożyli kwiaty. Na zakończenie uczestnicy uroczystości zaśpiewali “Barkę”- pieśń, która była tak bliska świętemu Janowi Pawłowi II.
Po konkursie w małej sali odbył się koncert z udziałem zagranicznych artystów. Wśród wykonawców znaleźli się: Britta Bauer – flet, Thomas Mitteregger – baryton. Przy fortepianie wystąpiła Patrycja Chałupnik. W repertuarze pojawiły się m.in. utwory W. A. Mozarta, St. Moniuszki ale i współczesne kompozycje.
16.05.2014 rok
W naszej szkole odbyła się X edycja Międzyszkolnego Konkursu „Jan Paweł II – życie i dzieło”. Hasłem tegorocznej edycji było "Jan Paweł II drogą do świętości". Brało w nim udział dziewięć szkół z naszego województwa.Konkurs rozgrywano w dwóch kategoriach: indywidualnej i zespołowej i składał się z części: pisemnej i ustnej. W jury konkursu zasiedli m.in. ks Przemysław Góra - przewodniczący Wydziału Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Łódzkiej oraz p. Władysław Ciemnicki - prezes Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Łódzkiej. Uczestnicy i zaproszeni goście obejrzeli przedstawienie pt. "Santo Subito". Z radością publikujemy wiadomość, że drużyna naszego gimnazjum SPSK im św. Faustyny Kowalskiej zdobyła I miejsce w kategorii zespołowej! W kategorii indywidualnej III miejsce zajął Kamil Wołynkiewicz (IIID), a tuż za podium, na IV miejscu znalazł się Michał Dybowski (IIID). Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i nauczycielom, którzy pomagali uczniom w przygotowaniu.
15.05.2014 rok
Tego dnia gościliśmy w szkole dr hab. Mieczysława Guzewicza, specjalistę teologii biblijnej, konsultanta Rady Episkopatu Polski ds. rodziny, członka Diecezjalnej Rady Duszpasterskiej Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, wykładowcę oraz autor książek o małżeństwie i rodzinie.
Dr hab. Guzewicz w charyzmatycznym wykładzie dla rodziców starał się przekazać, czym jest odpowiedzialność za wychowanie. Odwołując się wielokrotnie do słów św. Jana Pawła II i ubarwiając wypowiedź przykładami z życia, podkreślił znaczenie ogromnego zobowiązania, jakie rodzice zaciągają na chrzcie świętym swojego dziecka. Najlepsza metoda wychowawcza, do której prelegent gorąco zachęcał słuchaczy, to „metoda bólu kolan” – od czasu spędzonego na klęczkach w modlitwie różańcowej za swoje dziecko.
Dr Guzewicz spotkał się także z młodzieżą naszego gimnazjum. Podczas wykładu pt. ”Recepta na szczęście” uczniowie mieli okazję do głębokiej refleksji popartej rozważaniami fragmentów z Ewangelii jak i poruszającymi historiami z życia rówieśników.
14.05.2014 rok
„Dzień Czekolady”. Poszczególne klasy szkoły podstawowej i gimnazjum wystawiły swoje stoiska z rozmaitymi łakociami, ku uciesze odwiedzających je uczniów i nauczycieli. Zebrany na czekoladowym kiermaszu dochód w wysokości 132 zł zostanie przekazany na Caritas Polska.
10.05.2014 rok
Drużyna chłopców z naszego gimnazjum udała się na VII Archidiecezjalny Turniej Siatkówki pod hasłem "SPORT DROGĄ DO BOGA" zorganizowany przez Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej Łódzkiej. Turniej odbył się w Salezjańskim Liceum i Gimnazjum im. ks. Jana Bosko w Łodzi. Mottem przewodnim tegorocznych zawodów były słowa Jana Pawła II, które wypowiedział podczas mszy świętej dla sportowców w Rzymie 20 października 2000 roku: Niech ćwiczenia fizyczne będą częścią waszego poszukiwania wyższych wartości, które kształtują charakter i dają poczucie godności i sukcesu we własnych oczach i w oczach innych. Spotkanie rozpoczęliśmy o 9:30 w kaplicy wspólną Eucharystią, sprawowaną przez ks. Jarosława Patera, Dyrektora Wydziału Katechetycznego. Potem przyszedł czas na rozgrywki sportowe w sali gimnastycznej o puchar Duszpasterza Sportowców Archidiecezji Łódzkiej, ks. Pawła Miziołka. Łącznie w turnieju wystartowało 8 drużyn dziewcząt i 5 zespołów chłopców reprezentujących 8 szkół z obszaru naszej diecezji. W naszej drużynie zagrali: z kl. III D - Kamil Wołynkiewicz, Michał Dybowski, Marcin Kwasiborski i Szymon Woźniak, z kl. II A : Igor Lukanović i Paweł Hurnik oraz Mikołaj Osiński z kl. I D. Dziewczęta grały systemem pucharowym (najpierw w 2 grupach, a następnie o konkretne miejsca. Natomiast drużyny chłopców rozegrały ze sobą mecze systemem "każdy z każdym". Mecze rozgrywano do dwóch wygranych setów, a każdy set do 15 punktów. Pierwsze dwa mecze z Publicznym Gimnazjum nr 2 w Łodzi i z Publicznym Gimnazjum nr 3 w Pabianicach nasza drużyna wygrała błyskawicznie 2:0. Trzeci mecz z Publicznym Gimnazjum nr 1 w Zgierzu po dłuższej przerwie wymagał o wiele więcej wysiłku, ale mimo to wynik był znów wspaniały - 2:0 dla Katolickiego Gimnazjum SPSK. Po trzech rozegranych turach oprócz nas tylko nasi ostatni przeciwnicy z Publicznego Gimnazjum nr 38 w Łodzi mieli wygrane 3 mecze. Dlatego ostatni mecz naszej drużyny był meczem o pierwsze miejsce w turnieju. Był to najbardziej zacięty mecz w całych rozgrywkach chłopców, dzięki czemu był bardzo emocjonujący, gdyż obie drużyny szły "łeb w łeb". Ogromne zaangażowanie w grę naszego zespołu pozwoliło wygrać ten mecz w dwóch setach w każdym z wynikiem 15:14 przy wspaniałym dopingu kibiców. Turniej zakończył się rozdaniem pucharów za zajęcie I, II i III miejsca i pamiątkowych dyplomów. Oto miejsca zajęte przez poszczególne drużyny:
wśród chłopców: I miejsce - Katolickie Gimnazjum SPSK w Łodzi, II miejsce - Publiczne Gimnazjum nr 38 w Łodzi, III miejsce - Publiczne Gimnazjum nr 3 w Pabianicach, IV - Publiczne Gimnazjum nr 2 w Łodzi, V - Publiczne Gimnazjum nr 1 w Zgierzu;
wśród dziewcząt: I miejsce -Publiczne Gimnazjum nr 2 w Łodzi, II miejsce - Publiczne Gimnazjum nr 3 w Pabianicach, III miejsce - Publiczne Gimnazjum nr 31 w Łodzi, IV - Publiczne Gimnazjum nr 13 w Łodzi, V - Publiczne Gimnazjum nr 38 (I drużyna) w Łodzi, VI - Gimnazjum OO. Bernardynów w Łodzi, VII - Publiczne Gimnazjum nr 1 w Zgierzu, Publiczne Gimnazjum nr 38 (II drużyna) w Łodzi.
07.05.2014 rok
Dla uczczenia święta Konstytucji 3 Maja na sali gimnastycznej odbyła się wobec całej społeczności szkolnej żywa lekcja historii. Gratulujemy pani Genowefie Pieszyńskiej i jej uczniom, którzy przygotowali to niezwykłe, historyczne widowisko – obrady Sejmu Wielkiego.
28.04.2014 rok
Od 28.04 pod patronatem Caritas trwa w szkole „Tydzień Miłosierdzia”, w trakcie którego zbierane są produkty żywnościowe o długim terminie ważności i środki czystości. Każdy z nas może zostać Apostołem Miłosierdzia, a dary serca zostaną przekazane osobom potrzebującym, zamieszkałym na terenie naszej szkolnej parafii pod wezwaniem św Maksymiliana Marii Kolbego w Łodzi.
Wspólnota szkół SPSK uczestniczyła w Wielkopostnym Dziele Miłosierdzia. Jałmużna zbierana była do puszki w głównym holu jak i przez wolontariuszy dyżurujących na przerwach. Zorganizowano również kiermasz wielkanocny, na którym rozprowadzano baranki, świece Caritasu, chlebki miłości oraz własnoręcznie wykonane przez uczniów ozdoby na wielkanocny stół. Dzięki ofiarności rodziców i uczniów, kadry pedagogicznej i pracowników szkoły udało się zebrać niebagatelną sumę – 637 zł. Szczególne podziękowanie dedykujemy tym, którzy bardzo mocno zaangażowali się w prowadzenie akcji. Są to następujący uczniowie:
Szkoła podstawowa:
Klasa III:
Marta Kolanowska, Wiktoria Truskolas, Melania Fidos, Jan Szefliński,
Klasa V:
Marta Szewc, Tosia Mnich, Julia Bielawska, Hania Piątkiewicz, Patrycja Klepacz, Kasia Janz
Klasa VI:
Olek Kurek
Gimnazjum:
Klasa IC:
Kacper Ziółkowski, Mateusz Juszyński, Mateusz Zdziech, Marcin Kozielski, Patryk Libert
Klasa ID:
Karolina Mazur, Weronika Pęgowska, Bartek Strumiński
Klasa II B
Oskar Szymański, Darek Remiszewski, Krzysztof Karpiński
Klasa II C:
Basia Halak.
27.04.2014 rok
Jednym z najważniejszych wydarzeń w tym roku była kanonizacja papieży Jana Pawła II i Jana XXIII w Rzymie w Niedzielę Bożego Miłosierdzia. Osobiście wzięła w niej udział grupa nauczycieli z naszych szkół: pan dyrektor Marek Woźniak, pani dyrektor Ewa Woźniak, ojciec Ireneusz Wierzchowski, Grażyna Bieszczad, Agnieszka Borowska, Anna Kaniowska, Marzenna Lewandowska, Agnieszka Sadowska, Tomasz Bieszczad, Jarosław Borkowski i Arkadiusz Cygański. Zawieźli oni nasze intencje.
23.-25.04.2014 rok
Uczniowie III klas naszego gimnazjum pisali egzaminy gimnazjalne. Jako pierwszą napisali część humanistyczną, drugiego dnia - matematyczno-przyrodniczą, a trzeciego - z języka obcego.
16.04.2014 rok
W środę 16 kwietnia odbyły się spotkania dla uczniów szkoły podstawowej, uczniów gimnazjum i liceum, przygotowujące do kanonizacji Jana Pawła II. Ojciec Irek w ciekawy, a zarazem prosty sposób przybliżał uczniom postać naszego Wielkiego Rodaka. Było to także wprowadzeniem w głębokie przeżycie uroczystości, które będą miały miejsce 27 kwietnia w Niedzielę Miłosierdzia w Rzymie. Tego ostatniego dnia w szkole przed Świętami Wielkiej Nocy, uczniowie wzięli udział w Drodze Krzyżowej. Tym duchowym akcentem zakończyli zajęcia, by wspólnie z najbliższymi wejść w przeżywanie Triduum Paschalnego w oczekiwaniu wielkiego cudu zwycięstwa Chrystusa nad śmiercią.
10.04.2014 rok
Przedstawiciele naszego gimnazjum 10 kwietnia wzięli udział w zajęciach warsztatowych pod hasłem "Formy sztuki w służbie ewangelizacji" organizowanych w Wieluniu w ramach Szkoły Ewangelizacji Młodych. Po wspólnej modlitwie i krótkim wprowadzeniu oraz przedstawieniu uczestników i prowadzących, młodzież wzięła udział w warsztatach. Zajęcia były prowadzone w 3 grupach rozwijających różne umiejętności: pantomima, drama i muzyka. Po krótkiej rozgrzewce w każdej grupie przygotowano krótki występ. Następnie zaprezentowano wszystkie pokazy w sali gimnastycznej w obecności wszystkich uczestników. Mimo małej ilości czasu i krótkiej formy, występy były na wysokim poziomie i jasno "przemawiały" do widza. Każdy występ kończył się zasłużonymi oklaskami. Po występach wspólnie z innymi zjedliśmy posiłek i wróciliśmy do Łodzi. Warsztaty poza wartością edukacyjną stały się również okazją do nawiązania nowych znajomości z uczniami innych szkół SPSK.
09.04.2014 rok
9 kwietnia w środę dzieci i młodzież z naszych szkół miały okazję obejrzeć pokazy grupy cyrkowej. Tak dzieci jak i nauczyciele, mogliśmy nie tylko obejrzeć występ, ale także wziąć w nim czynny udział. Byliśmy zabawiani przez klaunów, odwiedziny bajkowych postaci oraz pokazy akrobatyki cyrkowej. Na widowni czasem wybuchały salwy śmiechu, a niekiedy okrzyki i oklaski wyrażające podziw dla umiejętności cyrkowców.
02.04.2014 rok
W dziewiątą rocznicę odejścia do Domu Ojca, błogosławionego Jana Pawła II, w kościele św. Maksymiliana Kolbe, odbyło się modlitewne czuwanie, w które aktywnie włączyło się nasze gimnazjum. Czuwanie rozpoczął spektakl pt: ”Czas ucieka wieczność czeka”, przygotowany przez pana Tomasza Bieszczada wraz z kołem teatralnym. Spektakl ten zdobył drugie miejsce i nagrodę specjalną za „kulturę słowa” w ramach dorocznego przeglądu teatrów Szkół Katolickich SPSK w Częstochowie. Opowiada o pasji młodego gimnazjalisty, Karola Wojtyły, jaką był teatr, o próbach do „Ślubów panieńskich” Fredry. Po spektaklu uczniowie klasy IIId, przygotowani przez panią Marzenę Lewandowską, zaprezentowali widowisko słowno-muzyczne w oparciu o teksty i poezję Karola Wojtyły. Następnie odmówiono modlitwę różańcową i rozważania, które poprowadził o. Ireneusz Wierzchowski. O 21.37 w godzinie śmierci Ojca świętego, rozległy się dzwony i odśpiewane zostało uroczyste „Te Deum” jako dziękczynienie za życie Jana Pawła II. Na zakończenie uroczystości o. Ireneusz i dyrektor Marek Woźniak podziękowali młodzieży za zaangażowanie. Przedstawienie to zaprezentowano kolejnego dnia również w szkole, aby mogli je obejrzeć także ci, którzy nie uczestniczyli w czuwaniu.
31.03.2014 rok
W naszej szkole rozpoczęły się rekolekcje wielkopostne dla gimnazjum i liceum. Temat rekolekcji brzmi następująco: „ Nie lękaj się własnych słabości! Zaufaj mi..” Na sali gimnastycznej odbywają się prelekcje i pokazy filmów, wychowawcy prowadzą w swoich klasach warsztaty tematyczne, a w południe cała społeczność gromadzi się w kościele parafialnym.Słowo Boże głosił do nas o. Janusz Siwicki - franciszkanin, który pracował w parafii św. Maksymiliana Kolbe w Łodzi.
26.03.2014 rok
Cała społeczność szkolna w ramach godziny wychowawczej zgromadziła się na sali gimnastycznej, aby obejrzeć wzruszający dokument o rodzinie Ulmów z Markowej. 24 marca 1944 roku Ulmowie ponieśli męczeńską śmierć za ukrywanie w ich domu ośmiu Żydów.
24.03.2014 rok
Gimnazjaliści i licealiści wybrali się do kina Bałtyk, by uczestniczyć w projekcji filmu Roberta Glińskiego pt.„Kamienie na szaniec”. Opowieść o bohaterstwie chłopców z Szarych Szeregów, którzy wychowani w patriotycznych domach, kształtowani przez harcerskie ideały, walczą ofiarnie aż po najwyższą stawkę, bardzo poruszyła publicznością. Film został przyjęty owacjami.
19.03.2014 rok
V Przegląd Teatrów Szkolnych Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich „Kiedy spotykam Świętych, dotykam Boga”
Nasza rozkoszna grupa teatralna „Fatimki” wzięła udział w V Przeglądzie Teatrów Szkolnych SPSK w Częstochowie. Niektórzy uczestnicy tej niesamowitej wyprawy, zgodzili się podzielić swoimi wrażeniami:
„Mieliśmy okazję zwiedzać Jasną Górę. Pani Agniesia wypożyczyła nam super autokar z napędem na cztery koła. Wycieczka była super, a o jedzeniu nie wspomnę (mniaaaaaam… :) ). Kupiłam super pamiątki.” (Jula K.)
„Bardzo chciałabym tam być.” (Wika)
„Było super, no dobra – bardzo super. Śmiesznie było, jak zatrzymaliśmy się na stacji benzynowej i pół „teatralnych” zablokowało toaletę. Na obiedzie było dziwnie, bo na górze wyglądało jak w przedszkolu, ale zupa była smakowita. Bardzo lał deszcz, co nas nie powstrzymało przed zwiedzeniem Sanktuarium w Częstochowie. Tam też utopiłam swoje kieszonkowe, które mam nadzieję – trafiło na kwiaty dla Matki Bożej.” (Ola)
„Ten przegląd naprawdę bardzo mi się podobał, ponieważ miałam też przyjemność oglądać inne przedstawienia.”
„Była dobra przekąska. No naprawdę. Autokar jechał tu i tu. A kiedy byliśmy na Jasnej Górze, to dostrzegłem, że nie jest jasna.” (Ernest)
„Super było na przeglądzie, ale trochę było też stresu, kiedy występowaliśmy na scenie. Myślę, że widowni się podobało.” (Weronika P.)
„Fajnie było. W autokarze graliśmy na wszystkim, co kto miał (ale nie na nerwach pana kierowcy, bo by nas wysadził gdzieś po drodze i zjadł nasz prowiant ;). Wciąż obżeraliśmy się słodyczami, których połowę i tak zwieźliśmy do Łodzi. Taki był zapas.”
„Wyjazd na przegląd do Częstochowy zostanie mi na długo w pamięci. Bardzo podobało mi się zwiedzanie Sanktuarium na Jasnej Górze. Było bardzo miło i wszystko poszło sprawnie i bez zakłóceń.”
„Jechaliśmy autokarem i fajnie się przy tym bawiliśmy. Na przeglądzie dopadła mnie trema i trochę bałem się wystąpić.” (Daniel B.)
„Fajnie było, kiedy zwiedzaliśmy Jasną Górę i występowaliśmy na przeglądzie. A w Częstochowie dodatkowo mogłyśmy kupić sobie pamiątkę.” (Asia P. i Marysia G.)
Szczególne podziękowania dla jednego Archanioła – p. Agnieszki Domagały i trzech Aniołów: mamy Anety Gajdy, mamy Beaty Podpory i mamy Magdaleny Szeflińskiej – Baran za opiekę nad żywiołem podczas całej wyprawy. Chcemy także podziękować jeszcze jednemu Aniołowi Stróżowi :) p. Lechowi Liberskiemu za udokumentowanie i Jego męskie wsparcie.
05.03.2014 rok
W Środę Popielcową wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystej Mszy świętej rozpoczynającej Wielki Post. Symboliczny gest posypania przez kapłana głów popiołem ze słowami "Prochem jesteś i w proch się obrócisz" lub "Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię" przypomniał nam wszystkim o tym, że wciąż musimy się nawracać, bo nie wiemy, kiedy przyjdzie koniec naszego ziemskiego życia. Wielki Post to dla nas czas szczególnej łaski miłosierdzia Bożego.. W drodze do Boga mogą nas wspomagać trzy filary Wielkiego Postu: modlitwa, post czyli wszelkiego rodzaju umartwienia i jałmużna wielkopostna, która powinna wynikać przede wszystkim z odmawiania sobie przyjemności.
15.02.2014 rok
W naszej szkole odbył się bal studniówkowy. Okazał się on dla wszystkich wielkim zaskoczeniem. Różnił się od poprzednich pod wieloma względami. Po pierwsze w klasie maturalnej są same uczennice. Po drugie polonez dla przełamania tradycji został odtańczony tylko raz. Dziewczyny chcąc przełamać kolejne konwenanse zatańczyły do poloneza Bartosza Chajdeckiego. Został on odebrany przez zebranych bardzo pozytywnie. W tańcu tym wzięli udział również młodsi uczniowie. Aby się wyróżnić, maturzystki tańczyły w maskach, co było dla gości kolejnym zaskoczeniem. Za choreografię odpowiadała pani Małgorzata Janowska. Bal opóźnił się, ponieważ wszyscy pragnęli poznać wynik Kamila Stocha, którego skoki oglądano w sekretariacie. Kamil wygrał, a Pan dyrektor podczas przemówienia nazwał studniówkę "trzecim złotym medalem". Za część kulinarną odpowiadali rodzice, którzy obsługiwali gości przez całą noc. Również tort został zrobiony przez jedną z mam uczennic. Dyrekcję wzruszył na nim symbol stowarzyszenia. Muzykę puszczał Dj z zewnątrz. Nie obyło się bez kaczuszek, pociągu i krzesełek. Największym przełomem okazało się odtańczenie poloneza po północy przez uczniów, nauczycieli, osoby towarzyszące i wszystkich chętnych. Dzięki temu można było poznać trud, jaki włożono w przygotowania. Zabawa trwała do godziny szóstej i na długo pozostanie w pamięci wszystkich zgromadzonych. Teraz przed naszymi maturzystkami ostatnia prosta do egzaminu dojrzałości.Trzymamy kciuki!
18.01.2014 rok
Cała społeczność szkolna zgromadziła się na sali gimnastycznej, gdzie odbył się apel podsumowujący wyniki w nauce. Prymusi występowali na środek, gdzie wśród oklasków otrzymali gratulacje ze strony Dyrekcji oraz odznaki wzorowego ucznia.
W szkole podstawowej najlepsze wyniki w nauce osiągnęli:
kl I A - Przybylska Iga, Papaj Julia, Smus Martyna, Olczak Livia
kl I B - Szefliński-Baran Stanisław
kl II - Szymczak Joanna, Kowalczyk Mateusz, Grodzki Szymon, Jankowska Klaudia, Marszałek Karolina
kl III - Fidos Melania, Wiechno Weronika, Podpora Weronika
kl IV - Grabowska Małgosia - 5,08, Markiewicz Dawid - 5,08, Manikowska Majka - 5,00, Kubiak Karolina – 4,92, Wasilewska Maja – 4,92, Krzeszewska Iga – 4,92, Bukowska Martyna – 4,83, Piech Maria – 4,75, Żaczek Jan – 4,75
kl V - Klepacz Patrycja – 5,33, Janz Katarzyna – 5,25, Bednarek Wiktoria – 4,92, Lewandowski Marcel – 4,92, Surdy Matylda – 4,92, Szewc Marta – 4,92, Golicka Justyna – 4,91, Lerka Wiktor – 4,83, Świerczyński Jakub – 4,83, Krogulecki Adam – 4,75, Janas Kamil – 4,75, Małolepsza Sara – 4,75, Mnich Antonina – 4,75
kl VI - Pietrala Marta – 5,50, Grabowska Kasia – 5,44, Figińska Julia – 4,80, Krupski Adam – 4,80, Krajewski Jan – 4,77
W gimnazjum najlepsze wyniki w nauce osiągnęli:
Anna Tomaszewska - kl. 3 A (5,27), Joanna Duda - kl. 3 D (5,25), Katarzyna Wasiak - kl. 1 C (5,21), Maria Pietrala - kl. 1 A (5,21), Paulina Moszczyńska - kl. 3 D (5,20), Michał Dybowski - kl. 3 D (5,19), Kamil Wołynkiewicz - kl. 3 D (5,19), Paweł Jacak - kl.1 A (5,14), Eliza Lenarczyk - kl.1 B (5,14), Angelika Tyfa - kl. 3 A (5,13), Klaudia Dybowska - kl. 1 D (5,07), , Nadia Furmann - kl. 2 C (5,07), Justyna Kędziora - kl. 1 B (5,07), Daria Krzyżanowska - kl. 2D (5,07), Aleksandra Stęsicka - kl. 1 D (5,07), Magdalena Czechowska - kl. 3 D (5,00), Antoni Figlewicz- - kl. 2 C (5,00), Aleksandra Filipczak - kl. 3 B (5,00), Tomasz Józefiak - kl. 3 D (5,00), Dagmara Oszmiańczuk - kl. 2 D (4,93), Mateusz Papierz - kl. 2 D (4,93), Igor Lukanović - kl. 2 A (4,9), Wiktoria Gąsieniec - kl. 1 B (4,92), Maksymilian Janc - kl. 1 B (4,92), Magdalena Jóźwiak - kl. 3 C (4,90), Maria Szychowska - kl. 3 A (4,88), Radosław Lech - kl. 1 C (4,86), Rafał Cygan - kl. 2 C (4,85), Anna Czapska - kl. 2 C (4,85), Natalia Kołodziejczak - kl. 2 D (4,85), Patryk Maj - kl. 3 A (4,81), Aleksandra Wrońska - kl. 3 D (4,81), Jagoda Osińska - kl. 3 A (4,75).
W liceum najlepszy wynik uzyskał:
Adam Jóźwiak – 5,25.
06.01.2014 rok
Uczniowie Katolickich Szkół SPSK wzięli udział w Festynie Trzech Króli. Obchody rozpoczęły się Mszą świętą w kościele Matki Bożej Fatimskiej pod przewodnictwem Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Po odmówieniu Anioła Pańskiego spod świątyni wyruszył kolorowy orszak, który przeszedł ulicami: Kilińskiego, Zarzewską, Sieradzką i Piotrkowską do Archikatedry Łódzkiej. Każda szkoła odznaczała się innym kolorem pelerynek. Nam przypadł kolor czerwony – reprezentowaliśmy tym samym pielgrzymów z Australii. W korowodzie można było spotkać także uczestników przebranych za królów, damy dworu, czy rycerzy. Po drodze nie zabrakło odgrywanych scenek związanych z tematyką Bożego Narodzenia, w których i nasi uczniowie dali popis swoich zdolności aktorskich. Przemarsz odbywał się w radosnej atmosferze i przy wspólnym śpiewie. W szopce przy katedrze trzej Mędrcy złożyli Dzieciątku dary, a potem rozpoczął się koncert kolęd. Festyn zorganizowało stowarzyszenie "Powrót Trzech Króli", którego jednym z honorowych patronów jest ksiądz arcybiskup Marek Jędraszewski.
11.12.2013 rok - Jubileusz szkół SPSK.
Katolicka Szkoła Podstawowa i Katolickie Gimnazjum Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich, obchodzą w tym roku dziesięciolecie istnienia. Stowarzyszenie zostało powołane jako odpowiedź na słowa Jana Pawła II, który podkreślał, jak ważne są w kształtowaniu człowieka szkoły katolickie. Zapewniają nie tylko o wysoki poziom nauczania, ale przede wszystkim wychowują, dbają o integralny rozwój osoby w zakresie duchowym, moralnym, kulturowym. Od 2007r. w budynku przy ul. Nałkowskiej, działa także Katolickie Liceum Ogólnokształcące, a od ubiegłego roku Niepubliczna Szkoła Muzyczna I Stopnia. Sercem szkoły jest kaplica Miłosierdzia Bożego, poświęcona siedem lat temu. Jubileusz rozpoczęła uroczysta msza św. koncelebrowana, pod przewodnictwem arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. W słowach homilii, ks. arcybiskup odniósł się do patronów łódzkich szkół SPSK:
-Historia Kościoła składa się z ludzi, którzy odpowiedzieli na słowa Chrystusa-powiedział arcybiskup Jędraszewski - On uczy miłości do drugiego człowieka, do świata stworzonego przez Boga. Błogosławione Dzieci z Fatimy, św. Faustyna i Matka Teresa z Kalkuty- ci patronowie stali się świadectwem dla świata, głosili orędzie o Bogu, który jest miłością. Uczycie się w tej szkole prawdy o człowieku, który musi przede wszystkim wymagać od siebie. Niech ten czas szkolny będzie czasem nawiązywania przyjaźni z Panem Jezusem i uczenia się kochania całym sercem Boga i drugiego człowieka.
W trakcie mszy św. Katolickiemu LO zostało nadanie imię bł. Matki Teresy z Kalkuty. Został również odczytany przez dyrekcję, akt zawierzenia szkół opiece Matki Bożej Fatimskiej i Miłosierdziu Bożemu. Dalsza część uroczystości odbyła się w szkole. Po powitaniu licznie przybyłych gości, dyrektor Marek Woźniak podziękował wszystkim osobom, które przyczyniły się do powstania szkoły i wciąż ją wspierają. Wręczono również pamiątkowe medale nauczycielom, którzy tworzyli szkołę. Program wychowawczy szkoły przejawia się w formacji religijnej, moralnej, kulturowej, społecznej, rodzinnej i patriotycznej. Nauczyciele uczestniczą w szkoleniach i rekolekcjach formacyjnych organizowanych przez organ prowadzący. Dzięki temu wspólnota może wzrastać w wierze i rozwijać swe wnętrze. O sympatii do szkoły świadczą liczni absolwenci, którzy wciąż odwiedzają swoich nauczycieli.
Agnieszka Sadowska
19.11.2013 rok
Reprezentacja dziewcząt z gimnazjum SPSK rozegrała mecz towarzyski w piłkę siatkową z żeńską drużyną z Katolickiego Gimnazjum Oo. Bernardynów w Łodzi. Nasze dziewczyny („Złotka”) po zaciętej rywalizacji wygrały 3:1!
Szkołę reprezentowały: Ania Ryszkowska (Kapitan), Julia Szwed, Eliza Lenarczyk, Natalia Grosicka, Ola (Sara) Otocka, Justyna Kędziora, Wiktoria Gąsieniec, Natalia Malinowska, Ola Dębińska, Milena Salomon
Mecz rewanżowy odbędzie się w naszej szkole 3.12.2013
15.11.2013 rok
W siedzibie IX LO odbyły się zawody promujące kulturę fizyczną w siatkówce chłopców gimnazjów Łódź Górna w roku szkolnym 2013/2014. Reprezentacja chłopców z naszego gimnazjum zdobyła II miejsce!
Oto skład drużyny:
kl. III D :Kamil Wołynkiewicz – Kapitan zespołu, Michał Dybowski, Marcin Kwasiborski, Szymon Woźniak, Tomasz Józefiak
kl. II A : Igor Lukanović, Paweł Hurnik
kl. I D : Bartłomiej Strumiński, Mikołaj Osiński
Tytuł najlepszego zawodnika zdobył Marcin Kwasiborski.
12.11.2013 rok
Obchody Narodowego Święta Niepodległości miały również swój lokalny wymiar w naszej wspólnocie SPSK. Dzięki zaangażowaniu nauczycieli i uczniów z klas IA i ID na sali gimnastycznej odbyła się podniosła uroczystość szkolna pt.”Bo nie ma ziemi wybieranej, jest tylko ziemia przeznaczona.”
07.11.2013 rok
7 listopada w Bazylice Archikatedralnej klasy IV-VI, gimnazjum i liceum SPSK uczestniczyły w uroczystej Mszy Świętej pod przewodnictwem JE ks. prof. Marka Jędraszewskiego, Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego. Eucharystia została odprawiona w intencji dzieci i młodzieży polskiej więzionych i mordowanych w latach 1942-1945 przez niemieckich oprawców w nazistowskim obozie koncentracyjnym przy ul. Przemysłowej w Łodzi. Do tego miejsca kaźni trafiały dzieci w wieku od niemowlęctwa do szesnastego roku życia. Podczas Mszy św. odsłonięto i poświęcono tablicę pamiątkową mówiącą o męczeństwie małoletnich Polaków.
Uczniowie naszego liceum uczestniczyli także w marszu młodych ku pamięci “Dzieci z Przemysłowej”. Modlitewna procesja wyruszyła spod archikatedry pod Pomnik Pękniętego Serca w Parku im. Szarych Szeregów. Uroczystość odbyła się pod patronatem honorowym dyrektora Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi.
16.10.2013 rok
W 35 rocznicę wyboru ks. kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową uczniowie gimnazjum obejrzeli film: „Z dalekiego kraju”. Na kanwie losów Karola Wojtyły powstała spokojna i precyzyjna opowieść o skomplikowanych dniach naszej ojczyzny w latach 1920-1980. Film pozwolił uczniom zrozumieć jak osobiste przeżycia z czasów młodości miały wpływ na ukształtowanie się poglądów Papieża Jana Pawła II - największego autorytetu moralnego współczesnego świata.
Ponadto tego dnia nasz chór szkolny pod kierunkiem s. Nadii zdobył III miejsce w Międzyszkolnym Festiwalu Piosenki Religijnej Szkół SPSK w Wieluniu.
14.10.2013 rok
Centralnym punktem obchodów Dnia Komisji Edukacji Narodowej stała się Msza św. dla wszystkich szkół SPSK pod przewodnictwem o. Ireneusza. Na jej zakończenie wspólnota szkolna została pobłogosławiona przez celebransa relikwiami błogosławionych Dzieci z Fatimy. Następnie przy asyście sztandaru szkolnego odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych gimnazjum i liceum oraz wszystkich nowo przybyłych do wspólnoty. Fakt ten został upamiętniony wręczeniem okolicznościowych dyplomów. Każdy „pierwszak” został również osobiście pobłogosławiony i wyposażony w duchową „wyprawkę” – pismo święte i różaniec.
Kolejną odsłoną uroczystości była Gala Złotych Wstążek – uczniowie przyznawali wybranym pedagogom złote kotyliony. Wśród poszczególnych kategorii znalazły się m.in.: „Oaza Spokoju”, „Kopalnia Wiedzy”, czy „Najlepsza Stylówka”. Część artystyczną uświetnił występ Szkolnego Koła Teatralnego pod opieką p. Tomasza Bieszczada. Młodzi aktorzy zaprezentowali dwie dowcipne scenki mimiczne. Nie zabrakło oczywiście życzeń od Pana Dyrektora, Rady Rodziców, jak i kwiatów i serdeczności składanych nauczycielom przez samych uczniów. Na koniec odbył się słodki poczęstunek. Święto Nauczyciela z pewnością wlało wiele wiary i radosnego zapału w serca wszystkich pedagogów SPSK.
08.10.2013 rok
Klasy trzecie gimnazjum wyruszyły na rajd śladami łódzkiej martyrologii. Uczniowie zwiedzili Muzeum Tradycji Niepodległości - Oddział Radogoszcz, Stację Radegast oraz Obóz przy ul. Przemysłowej w Łodzi przeznaczony dla dzieci i młodzieży polskiej od 6 do 16 roku życia. Następnie uczestnicy rajdu udali się do Parku Ocalałych – upamiętniającego osoby, które przeszły przez istniejące w czasie II wojny światowej Ghetto Litzmannstadt. Rajd miał na celu ożywić w młodych uczestnikach ducha patriotyzmu i umocnić w nich pamięć o tych, którzy przelali niewinną krew za naszą ojczyznę.
05.10.2013 rok
W dzień św. Faustyny, patronki naszej szkoły poczet sztandarowy reprezentował społeczność szkolną na Mszy Świętej w parafii Świętej Faustyny w Łodzi.
02.10.2013 rok
Klasy drugie gimnazjum udały się w rodzinne strony św. Faustyny, patronki naszej szkoły. Pielgrzymkę rozpoczęliśmy od Mszy Świętej w Sanktuarium Urodzin i Chrztu Św. S. Faustyny w Świnicach Warckich. Następnie udaliśmy się do domu rodzinnego s. Faustyny w Głogowcu, gdzie siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia przybliżyły nam historię życia Helenki Kowalskiej. Mieliśmy również okazję zwiedzić klasztor i odmówić wspólnie w klasztornej kaplicy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Korzystając z gościnności księdza proboszcza około południa posililiśmy się w ogrodzie przy sanktuarium. Wyjeżdżając ze Świnic pomodliliśmy się na grobach rodziców i rodzeństwa św. Faustyny. Podczas pielgrzymki zwiedziliśmy również kolegiatę w Tumie - kościół ten należy do najokazalszych zabytków architektury romańskiej w Polsce, oraz leżące nieopodal średniowieczne grodzisko.
20.09.2013 rok
Niedawno obchodziliśmy święto św.Stanisława Kostki patrona młodzieży. Z tej okazji uczestniczyliśmy we mszy św. celebrowanej przez o. Ireneusza. W słowach homilii o. Ireneusz nawiązał do słów Ewangelii mówiącej o tym, jak rodzice Pana Jezusa zgubili go w Jerozolimie i znaleźli po trzech dniach w świątyni. Ojciec przypomniał, abyśmy również wszyscy szukali całe życie Chrystusa w kościele, bo tylko tam jest Jego dom i abyśmy Go nigdy nie zgubili.
18.09.2013 rok
Sprawozdanie z wyjazdu Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego SPSK do Częstochowy na XIII Ogólnopolskie Forum Młodzieży Szkół Katolickich
Dnia 18 września nasza wspólnota licealna pojechała na Jasną Górę, żeby wziąć udział w kolejnym Ogólnopolskim Forum Młodzieży Szkół Katolickich. Mając w pamięci ciągle aktualne słowa Jana Pawła II, w myśl których sens życia odnajdując się jedynie idąc za Chrystusem, jechaliśmy z głębokim pragnieniem przeżycia odnowy duchowej. Pobyt na Jasnej Górze rozpoczęliśmy od modlitwy zawiązującej wspólnotę wiary. Potem skierowaliśmy się do auli oo. Paulinów, by tam wysłuchać interesujących świadectw wiary ks. Bp.Marka Solarczyka, katechety z LO w Warszawie-Dawida Szydło, absolwenta szkoły salezjańskiej, studenta ASP w Katowicach oraz Moniki Rybczyńskiej, uczestniczki Światowych Dni Młodzieży w Rio, pracowniczki biura prasowego Episkopatu Polski. Niezwykle cenną naukę wynieśliśmy z prelekcji redaktora Przemysława Babiarza, który mówił o moralności w sporcie, odnosząc się do kwestii stosowania dopingu przez zawodników. Przybliżył nam także cechy właściwego kontaktu człowieka z Jezusem na przykładzie swojego życia. Centralnym punktem naszego pobytu w Częstochowie była Adoracja Najświętszego Sakramentu i msza św. podczas której homilię wygłosił ks. arcybiskup Wacław Depo, Metropolita Częstochowski. Następnie zjedliśmy obiad w Domu Pielgrzyma, a o 16 odbyliśmy wspólnie Droga Krzyżową na murach klasztoru jasnogórskiego. Po błogosławieństwie wygłoszonym przez ks. arcybiskupa, pokrzepieni mocą Bożą, w znakomitych humorach wróciliśmy do Łodzi.
Nasza wizyta w Częstochowie miała wyjątkowe znaczenie. Zyskaliśmy Boże błogosławieństwo na nowy rok szkolny, ale też spędziliśmy razem czas, co pomogło nam zacieśnić wzajemne więzi i przyjaźnie. Nauka, którą usłyszeliśmy podczas Forum, w istotny sposób wpłynęła na nasze serce, ale także i duszę. Oby takich wyjazdów było więcej.
Adam Jóźwiak kl.II LO
17.09.2013 rok
Uczestniczyliśmy w integracyjnej wycieczce klas pierwszych gimnazjum do Niepokalanowa i Żelazowej Woli. Organizatorem był o. Ireneusz. Chociaż pogoda nie sprzyjała (padało cały dzień) nie popsuło to nam humorów. Kiedy dotarliśmy do Niepokalanowa, poszliśmy na mszę św. Następnie obejrzeliśmy Misterium Męki Pańskiej, a także panoramę, która przypominała najważniejsze wydarzenia z historii Polski. W ramach obiadu był grill przygotowany przez o. Ireneusza. Kiedy się posililiśmy, zwiedziliśmy Muzeum św. Maksymiliana Kolbe i wyruszyliśmy do Żelazowej Woli- domu rodzinnego Fryderyka Chopina. Urzekł nas tam piękny, rozległy park, w którym wzdłuż ścieżek zamontowano głośniki. Dzięki temu, przechadzając się po parku, można posłuchać muzyki Chopina. W środku stoi dwór, a w salonie autentyczny fortepian naszego wybitnego kompozytora. Mamy nadzieję, że niedługo czeka nas kolejna wycieczka.
13.09.2013 rok
Dlaczego katolik nie może być przesądny?
Czy zdarza się nam szczególnie uważać trzynastego w piątek lub omijać szerokim łukiem czarnego kota? Czy powinniśmy wierzyć w przesądy? Jak silna jest nasza wiara? M.in. na te pytania odpowiadali uczestnicy spotkania grupy modlitewnej, która przybyła wraz ks. Przemysławem Górą, duszpasterzem młodzieży do naszej szkoły.
Przeżywamy Rok Wiary, dlatego chcemy się spotkać z młodzieżą i dzielić się z nią doświadczeniem wiary - powiedział ks. Góra - przeprowadzamy takie inicjatywy właśnie trzynastego dnia miesiąca. Dla człowieka wierzącego trzynasty jest dniem szczególnym, a nie pechowym. To dzień objawień fatimskich, 13 maja, to także dzień zamachu na Jana Pawła II, a 13 czerwca 87r. papież przyjechał do Łodzi. Godzina jego śmierci jest również symboliczna,21.37 po dodaniu daje trzynastkę. Człowiek wierzący wierzy w Jezusa, nie w zabobony i gusła. Wiara jest fundamentem naszego ładu społecznego, zwłaszcza dzisiaj, kiedy jest tyle zamętu i ataków na Kościół. Podzielimy się też wspomnieniami z Rio de Janeiro, żeby przygotowywać ich już do spotkania z Ojcem Świętym za trzy lata w Krakowie. Młodzież zmaga się dziś z wieloma problemami. Jest dużo rozbitych rodzin, gdzie relacje i więzi są nadszarpnięte, ich to boli. Kolejnym zagrożeniem są media, które promują życie w luksusie, przeświadczenie, że koniecznie trzeba coś osiągnąć. To wyścig szczurów. Oni czują się opuszczeni, dlatego z młodymi trzeba po prostu być.
Zaproszeni goście, czyli Diakonia Ewangelizacji, podobnie jak inne grupy modlitewne, do których należą głównie studenci, przeprowadza różne akcje, m.in. dyskoteki bezalkoholowe, czy rozdawanie na ulicach listów miłosnych od Pana Boga.
Ludzie reagują różnie - mówi Sylwia Lamgot - ale chrześcijanie muszą ewangelizować. Dzisiaj jest dużo zagrożeń duchowych. Są na nie narażone głownie dzieci. Diabeł znalazł sobie „kryjówkę” w bajkach pod postaciami „sympatycznych” wilkołaków, wampirów i uwodzi tym dzieci. Fascynują się magią, ubierają na ciemno, myślą, że zło nie jest takie złe. W XXI w. wracamy do magii, jak w średniowieczu. Przykładem są zabawki Monster High. Jest to oswajanie z brzydotą, złem, śmiercią. Przedstawia się to jako atrakcyjne, a przecież takim nie jest! Rodzice nie sprawdzają, co kupują, a dzieci to chłoną. Dlatego trzeba mówić dużo o tym, że Pan Bóg jest atrakcyjny, bo On nas kocha najbardziej na świecie.
2.09.2013 rok
Rozpoczął się nowy rok szkolny. Tradycyjnie powitaliśmy go Mszą św.w kościele św. Maksymiliana, a następnie przeszliśmy do szkoły. Na sali gimnastycznej Pan Dyrektor powitał wszystkich uczniów, przede wszystkim pierwszaków. W tym roku nowością jest to, że mamy dwie pierwsze klasy podstawowe. Wszystkim uczniom życzymy wspaniałego roku szkolnego, powodzenia i samych sukcesów.
Najlepsi uczniowie naszych szkół w pierwszym semestrze:
W gimnazjum najlepsze wyniki uzyskali:
Anna Tomaszewska– 3A -5,27, Joanna Duda – 3D – 5,25, Katarzyna Wasiak – 1C – 5,21, Maria Pietrala – 1A – 5,21, Paulina Moszczyńska – 3D – 5,20, Michał Dybowski – 3D – 5,19, Kamil Wołynkiewicz – 3D -5,19, Paweł Jacak – 1A – 5,14, Eliza Lenarczyk – 1B -5,14, Angelika Tyfa – 3A – 5,13, Nadia Furmann – 2C – 5,07, Daria Krzyżanowska – 2D – 5,07, Justyna Kędziora – 1B – 5,07, Klaudia Dybowska – 1D – 5,07, Aleksandra Stęsicka – 1D – 5,07, Antoni Figlewicz – 2C – 5,00, Aleksandra Filipczak – 3B – 5,00, Tomasz Józefiak – 3D – 5,00, Magdalena Czechowska – 3D – 5,00, Dagmara Oszmiańczuk – 2D – 4,93, Mateusz Papierz – 2D – 4,93, Igor Lukanović – 2A – 4,93, Maksymilian Janc – 1B – 4,92, Wiktoria Gąsieniec – 1B – 4,92, Magdalena Jóźwiak – 3C – 4,90, Maria Szychowska – 3A – 4,88, Radosław Lech – 1C – 4,86, Natalia Kołodziejczak – 2D – 4,85, Anna Czapska – 2C – 4,85, Rafał Cygan – 2C – 4,85, Patryk Maj – 3A – 4,81, Aleksandra Wrońska – 3D – 4,81, Paweł Hurnik – 2A – 4,79, Jagoda Osińska – 3A – 4,75